اخبار

توجه به ظرفیت‌های درونی کشور موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود.

توجه به ظرفیت‌های درونی کشور موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به ظرفیت‌های درونی کشور توجه ویژه شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت: کارگران در صف مقدم تحقق شعار سال قرار دارند و باید به این قشر توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه اداره کل تعاون استان زنجان به منظور تحقق شعار سال اقدامات لازم را انجام می‌دهد، یادآور شد: توجه به ابعاد مختلف سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی محسوب می‌شود.

این مسئول داشتن اقتصادی سالم و پویا را با مدیریت جهادی امکان‌پذیر دانست و افزود: مدیریت جهادی موجب پویایی اقتصاد شده و زمینه رشد اقتصادی را فراهم می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به  ادغام وزارتخانه های تعاون،کار و تامین اجتماعی در قالب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: وظایف این وزارتخانه ها همپوشانی لازم را دارد.

غریوی با بیان اینکه در حال حاضر این وزارتخانه به عنوان یکی از کلیدی ترین وزارتخانه‌های کشور محسوب می‌شود، افزود: بیش از 70 درصد مردم جامعه از خدمات این وزارتخانه بهره‌مند می‌شوند

وی با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به ظرفیت‌های درونی کشورتوجه ویژه شود، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های بالقوه و استراتژیک کشور به نحو مطلوبی استفاده شود.

این مسئول با اشاره به بازنگری اصولی و منطقی مبتنی بر آسیب شناسی در حوزه کار و تعاون از سوی دولت یادآور شد: این آسیب شناسی منجر به بهبود فعالیت‌های این وزارتخانه می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه کارگران سرمایه انسانی جامعه محسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: این قشر نقش ویژه‌ای در زمینه پویایی تولید و اقتصاد کشور دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماده 134 قانون کار یادآور شد: کانون کارگران بازنشسته استان زنجان تشکیل می‌شود.

غریوی با بیان اینکه این کانون به منظور بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات صنفی این قشر تشکیل می‌شود، متذکر شد:  در قالب این کانون کارگران مطابق  مفاد اصل 29 قانون اساسی از خدمات لازم بهره‌مند می‌شوند

وی بر ضرورت حفظ حقوق و تامین منافع کارگران تاکید کرد و گفت: بهره‌مندی از خدمات بهداشتی،درمانی و مراقبت‌های پزشکی حق بازنشستگان است که دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای برای رفع مشکلات کلیه اقشار جامعه از جمله بازنشستگان عزیز دارد .

۱۶ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید