اخبار

تعاونی‌های دانش‎بنیان در توسعه علمی جامعه اثرگذارند

تعاونی‌های دانش‎بنیان در توسعه علمی جامعه اثرگذارند
معاون اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان ابهر گفت: تعاونی‎های دانش‎بنیان با تولید انبوه تولیدات علمی خود، در توسعه علمی جامعه اثرگذار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان"حبیبالله مقدم" ، اظهار کرد: شرکت‏های دانشبنیان که در قالب تعاونی اقدام به فعالیت میکنند فرصت تبدیل ایدههای علمی به ثروت و تجاریسازی یافتههای پژوهشی را به دست می آورند.

 

وی افزود: طبق دستورالعمل حمایت از نخبگان و حمایت از شرکتهای دانشبنیان، تعاونیهایی که به ‌صورت دانشبنیان فعالیت میکنند در اولویت حمایت قرار دارند.

 

مقدم تصریح کرد: با توجه به این‌که اساس فعالیت تعاونی در قالب فعالیتهای گروهی و کمترین حضور دولتی است، در شرکت‏های تعاونی که با محوریت علمی فعالیت میکنند نیز این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

 

این مسوول تأکید کرد: فعالیت این‌گونه از شرکت‏ها مبتنی بر ایدههای کارآفرینان و صاحبان فکر و اندیشه علمی است که بتوانند اختراعات خود در حوزههای مختلف را عملیاتی کنند.

 

معاون اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی شهرستان ابهر خاطرنشان کرد: افراد نخبه و پژوهندگان در حوزههای مختلف با فعالیت در قالب تعاونی و تجاریسازی یافتههای علمی خود می‏توانند علاوه بر تولید انبوه یافتههای خود در توسعه علمی جامعه نیز نقش مؤثری ایفا کنند.

 

مقدم تصریح کرد: بازاریابی موفق و فروش این تولیدات در بازگشت سرمایه و موفقیت این تعاونیها بسیار مؤثر است که نباید از آن غافل بود.

وی توسعه تعاونی های دانش بنیان را از برنامه های محوری حوزه تعاون وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی و به تبع آن ادارات کل استانها اعلام کرد که میبایست اهتمام ویژه ای دراین خصوص انجام گیرد

 

۱۸ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید