اخبار

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای اشتغال جوانان یک نیاز است

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای اشتغال جوانان یک نیاز است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای اشتغال اقشار مختلف جامعه خصوصأ جوانان یک نیاز است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند نقش به سزایی در اشتغالزایی افراد مختلف جامعه به ویژه جوانان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یک پیشنیاز در اشتغال جوانان است، تصریح کرد: جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها که متقاضی کار هستند می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای ضمن کسب مهارتهای جدید مهارت های قبلی خود را ارتقاء دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: طبق آمار و اطلاعات بیشتر افرادی که به عنوان بیکار در کاریابی‌های غیردولتی ثبت نام کرده‌اند متاسفانه فاقد مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هستند.

این مسئول به فعال کردن رشته‌های کاربردی متناسب با نیاز بازار کار اشاره کرد و افزود: ترغیب جوانان برای یاد گرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند مشکل بیکاری جوانان کشورمان را تا اندازه‌ زیادی حل و فصل کند.

غریوی با بیان اینکه بازدید جوانان از مراکز فنی و حرفه‌ای تاثیر بسزایی در ترغیب جوانان برای یادگیری مهارت‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دارد، متذکر شد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برنامه‌های مختلفی در مهارت آموزی جوانان اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار است، اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مشکل بیکاری شرکت کنندگان را تا حد زیادی مرتفع می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه به ارتباط تنگاتنگ اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: اخیرا در کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کمیته‌ای با عنوان کمیته مهارت آموزی و حرفه آموزی مصوب شده است.

این مسئول با اشاره اینکه فنی و حرفه‌ای به عنوان دبیر کمیته با همراهی و مشارکت بعضی از دستگاه‌های اجرایی استان از جمله اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ارتباط کاری دارند برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته است، گفت: خروجی کمیته می‌تواند درباره رفع معضل بیکاری جوانان که متقاضی کار هستند اما فاقد مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هستند کمک قابل توجهی داشته باشد

 

۲۳ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید