اخبار

نخبگان کشور فرصت آفرینان جریان اشتغال هستند

نخبگان کشور فرصت آفرینان جریان اشتغال هستند
وزیر تعاون گفت: فرهیختگان و نخبگان کشور فرصت آفرینان جریان توسعه و اشتغال در فرآیند تصمیمم گیری و تصمیم سازی هستند
محمد عباسی وزیر تعاون در مراسم امضای تفاهم نامه توانمند سازی تعاونی های دانش بنیان با بیان مطلب فوق اظهار داشت : به موجب یکی از مواضع مهم در منویات مقام معظم رهبری و برنامه های کنونی دولت دهم ، تشکیل اتاق های فکر به منظور بهره گیری از توان نخبگان ، از مهمترین اولویت های سیاست گذاری در ایجاد فرصت های شغلی جدید در کشور قلمداد می گردد.
وی افزود : ایجاد تشکل های غیر دولتی به منظور انسجام شرکت های تعاونی دانش بنیان و اعطای تسهیلات اعتباری کارگشا به این شرکت تعاونی ها ، ضامن تولید ثروت ملی و توسعه کسب و کار با محوریت اشتغال است .
عباسی با اشاره به ضرورت توسعه فرهنگ تعاون در بین نخبگان در این رابطه گفت : انسجام نخبگان و سایر فرهیختگان کشور از موثر ترین فرصت های اجتماعی اقتصادی در جهت بهره گیری از ایده های نو و خلاق است .
شایان ذکر است این تفاهم نامه با هدف حمایت ، توانمند سازی ، آموزش ، برگزاری همایش ها و نشست های مشترک علمی ، فرهنگ سازی از طریق رسانه ها ، تشکیل اتاق های فکر به منظور بهره گیری از توان نخبگان با حضور دکتر نسرین سلطانخواه  معاونت علمی فناوری رئیس جمهور ، مهندس ماشاالله عظیمی مدیرعامل بانک توسعه تعاون ، معاونین وزارت تعاون و اصحاب جراید در سالن همایش های وزارت تعانو برگزار گردید.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید