اخبار

ارتقای فرهنگ ایمنی برنامه کمیته پیشگیری از حوادث کار زنجان است

ارتقای فرهنگ ایمنی برنامه کمیته پیشگیری از حوادث کار زنجان است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: به منظور ارتقای فرهنگ ایمنی و کاهش حوادث ناشی از کار کمیته پیشگیری از حوادث کار جلسات خود را برگزار می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی احمد غریوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از واحدهای تولیدی استان زنجان اظهار کرد: پیگیری و رصد مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی از برنامههای این اداره کل است.

 

وی با بیان اینکه جلسات مختلفی به منظور حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در زنجان برگزار شده است، ادامه داد: بازدیدهای انجام شده نیز در این راستا صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه این جلسات به منظور حل مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان برگزار میشود، افزود: واحدهای کارگری دارای مشکلاتی هستند که توجه به حل آن‌ها می‏‌تواند وضعیت این واحدها را بهبود بخشد.

وی بر ضرورت پرداخت مطالبات و مزایای قانونی پایان سال کارگران تاکید کرد و گفت: نباید از حقوق کارگران صرف‌نظر کرد.

غریوی تعامل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان را با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور حل مشکلات این واحدها مناسب عنوان کرد و افزود: تذکرات کتبی نیز در خصوص توجه به حقوق کارگران ارسال شده است.

وی همچنین با اشاره به مقررات فصل چهارم قانون کار در خصوص حفاظت فنی و بهداشتی کار تصریح کرد: اجرای ماده 85 قانون کار در خصوص صیانت از نیروی انسانی مورد توجه این اداره کل است.

این مسئول بر ضرورت تامین بهداشت در محیط های کار تاکید کرد و افزود: باید کارفرمایان و کارگران به دستورالعملهای ارسال شده واقف باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان یادآور شد: بروز حوادث ناشی از کار همواره مشکلاتی را برای خانواده‏‌های کارگران به وجود می‌آورد.

غریوی با بیان اینکه حوادث ناشی از کار هزینه‏‌های بسیاری به خانواده کارگر تحمیل میکند، تصریح کرد: پیشگیری از بروز حوادث ناشی از کار در سرلوحه این اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه به همین منظور کمیته پیشگیری از حوادث ناشی از کار در زنجان تشکیل خواهد شد، عنوان کرد: جلسات این کمیته با حضور نمایندگانی از شهرداری، نظام مهندسی، مسکن و شهرسازی و حوزه معاونت فنی و عمرانی استانداری تشکیل میشود.

این مسئول با بیان اینکه در قالب این کمیته راهکارهای لازم برای پیشگیری از حوادث در حوزه ساختمان و مسکن اتخاذ میشود، افزود: در نتیجه این تعاملات حوادث ناشی از کار به ویژه در بخشهای ساختمان و مسکن کاهش مییابد.

غریوی فراهم کردن شرایط ایمنی، آموزش و نظارت را سه رکن اصلی برای رعایت در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی دانست و خاطرنشان کرد: رعایت این سه رکن موجب کاهش حوادث ناشی از کار می‌شود.

وی گفت: به منظور ارتقای فرهنگ ایمنی و کاهش حوادث ناشی از کار کمیته پیشگیری از حوادث کار جلسات خود را برگزار می‌کند.

گفتنی است، 52 برنامه عملیاتی در 9 راهبرد برای پیشگیری از حوادث ناشی از کار و صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی درحوزه بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شده است.

 

۲۴ دی ۱۳۹۳ ۰۷:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید