اخبار

دوره آموزشی آسیب های فضای مجازی در اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان برگزار گردید

دوره آموزشی آسیب های فضای مجازی در اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان برگزار گردید
مدیریت امور اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ازبرگزاری دوره آموزشی آسیب های فضای مجازی جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی خبرداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان مجتبی بازرگان گفت: در این دوره آموزشی یکی ازمسئولین معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان با اشاره به رسالت نیروی انتظامی در جامعه ، ایجاد نظم وبرقراری امنیت اجتماعی را از وظایف این نهاد مقدس دانست وگفت : اعتماد سازی، مصونیت اجتماعی و کاهش تخلفات اجتماعی و جرائم نیاز به تعامل هرچه بیشتر این نیرو با سایر نهادهای فرهنگی دارد که باید در این راه بیش از پیش تلاش شود.

وی بااشاره به اینکه اصلاح رفتار در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی است، افزود: باید فرهنگ‌سازی و پیشگیری ازناهنجاریهای اجتماعی در اولویت کار تمام دستگاه‌های اجرایی کشور قرار گیرد. آموزش همگانی و ارتقای سطح آگاهی‌های مردم موجب پیشگیری از وقوع جرم و اجرای قانون در جامعه می‌شود.

این مدرس افزود : با توجه به اینکه بیشتر استفاده کنندگان از فضای مجازی نوجوانان و جوانان هستند، فرهنگ سازی برای کاهش پیامدهای آن ضروری است. لذا اطلاع رسانی و آموزش نحوه استفاده صحیح از این فناوری می تواند مؤثر واقع گردد.

وی تاکید کرد: خانواده ها نقش مهمی در جهت کاهش آسیب های ناشی از فضای مجازی دارند خانواده ها میتوانند با برخورد درست با جوانان آسیبهای این فضا را برای آنها باز کرده به طوری که فرزندانشان فقط از اثرات مثبت این فضا بهره مند شوند.
 

۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید