اخبار

اشتغال پایدار نیازمند همکاری دستگاه‌های ذیربط است

اشتغال پایدار نیازمند همکاری دستگاه‌های ذیربط است
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: اشتغال پایدار نیازمند همکاری دستگاه‌های ذیربط است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان  زنجان، قاسم صیادی در یازدهمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه تعاون استان زنجان اشتغال پایدار را از اهداف فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و اظهار داشت: این اداره‌کل با ارائه آموزش‌های مهارتی در صدد ارتقای توانمندی‌های اقشار مختل جامعه است

وی فنی و حرفه‌ای را متولی ارائه آموزش‌های غیر رسمی دانست و اضافه کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان عهده‌دار اصلی ارائه آموزش‌های مهارت محور به شمار می‌رود.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان به انعقاد تفاهم‌نامه با ارگان‌ها و نهادهای دولتی اشاره و تصریح کرد: این تفاهم‌نامه در راستای ارائه آموز به کارکنان امضا شده است.

وی تأکید کرد: آموزش‌های مهارت محور با هدف ایجاد اشتغال پایدار ارائه می‌شود و ارگان‌ها در این مبحث باید لیست کارکنان خود را به اداره کل فنی و حرفه‌ای ارائه کنند.

صیادی با اشاره به محدودیت‌های بودجه‌ای موجود در دستگاه‌های اجرایی افزود: این دستگاه‌ها در اعزام کارکنان خود به دوره‌های آموزشی محدودیت‌هایی به لحاظ اعتباری دارند که باید جبران شود.

وی با بیان اینکه زنجیره اشتغال استان زنجان تکمیل نیست، ادامه داد: تکمیل این زنجیره نیازمند همکاری ارگان‌های مختلف است.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان بازاریابی را یکی از نقاطی عنوان کرد که زنجیره اشتغال متقاضیان مهارت را بعد از طی دوره آموزشی دچار نقص می‌کند.

* عضویت 35 هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر زنجان

در ادامه این جلسه  مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان زنجان پوشش اقشار ضعیف جامعه را از اهداف تشکیل این صندوق عنوان کرد و گفت: باید تلاش شود تا موانع فعالیت این صندوق رفع شود.

علی عباسی تاکید کرد: با برداشته شدن موانع فعالیت‌های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر توسعه بیمه در سطح کشور تسهیل می‌شود.

وی از عضویت  35 هزار خانوار روستایی و کشاورز در صندوق عشایری استان زنجان خبر داد.

* زنان سرپرست خانوار در اولویت طرح‌های حمایتی قرار دارند

همچنین قائم مقام کمیته امداد استان زنجان در این جلسه هدف از ایجاد صندوق حمایت از زنان سرپرست خانوار را توانمندسازی این قشر از جامعه توسط  کمیته امداد زنجان اعلام کرد.

کمال حسنی خارج کردن 10 درصد از جامعه تحت پوشش را از دایره حمایت از وظایف کمیته امداد امام خمینی برشمرد و ادامه داد: در این راستا این نهاد ارائه خدمات با کیفیت را در دستور کار قرار داده است.

وی تاکید کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد را در اولویت عملیاتی کردن همه  طرح‌‌های حمایتی تعریف شده قرار داده است
۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید