اخبار

توانمند کردن اتحادیه‌ها و اتاق‎های تعاون از برنامه‎های امور تعاون زنجان است

توانمند کردن اتحادیه‌ها و اتاق‎های تعاون از برنامه‎های امور تعاون زنجان است
سرپرست امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: توانمند کردن اتحادیه‏‌ها و اتاق‎های تعاون از برنامه‎های امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی اظهار داشت: سمینار اصلاح موادی از قانون تعاون توسط اتاق تعاون استان زنجان برگزار شده است که آموزش اتحادیهها و اعضای اتاق تعاون از اهداف برگزاری این سمینار است.:

وی با اشاره به اصلاح برخی مواد قانون تعاون از جمله ماده 73 آن که مقرر شده است امور تصدیگری به اتاق تعاون در استانها واگذار شود، ادامه داد: این سمینار در زمینه آموزش اتحادیهها و تبادل نظر در زمینه نحوه واگذاری است.

این مسئول با بیان اینکه ادارات تعاون قبل از ادغام با وزارت کار برخی از امور را در قالب تفاهمنامههایی واگذار کرده بودند، افزود: با اصلاح قانون این موضوع قانونمند شده است و با همکاری اتاق این امور را واگذار می‏‌کند.

سرپرست امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به فعالیت 9 اتحادیه تعاونی در استان زنجان گفت: برخی از این تعاونیها غیر فعال هستند.

دنیایی خاطرنشان کرد: توانمند کردن اتحادیه‏ها و اتاقهای تعاون از برنامههای امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی تصریح کرد: توانمندی اتحادیه‌‏ها و اتاق‏‌های تعاون به عنوان بازوهای اجرایی در راستای تحقق اهداف بخش تعاون بر اساس سند توسعه تعاون موجبات توسعه این بخش را فراهم میکند.

وی در خصوص ارتباط اتحادیه‌های زنجان با کشور عراق گفت: در صورت داشتن برنامه شرایط لازم برای روابط تجاری  با کشور عراق از سوی امور تعاون این اداره کل باهماهنگی دیگر سازمانهای مرتبط فراهم می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه باید اتحادیههای تعاونی و اتاق در زمینه کارشناسی و تقید به قانون و مقررات اقدامات خود را انجام دهند، افزود: اداره کل تعاون تعاون کار ورفاه اجتماعی استان وظیفه نظارت خود را دراین زمینه انجام خواهد داد.

سرپرست امور تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با توصیه به شرکتهای تعاونی بر ضرورت مشارکت این شرکت‌‏ها در اتحادیه‏‌ها تاکید کرد و گفت: اتحادیهها با هم‏افزایی میتوانند از ظرفیت‏های یکدیگر استفاده کنند.

 

۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید