اخبار

اشتغالزایی ره آورد کارآفرینی است

اشتغالزایی ره آورد کارآفرینی است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کارآفرینی به معنای اشتغالزایی نبوده بلکه ره آورد آن است.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی درجمع کارآفرینان استان زنجان افزود: برنامه ریزی و بسترسازی مناسبی در حوزه های مختلف کارآفرینی به ویژه در سطح دانشگاهها انجام نشده است.

وی چالاکی، قوه ابتکار و خلاقیت و ریسک پذیری را از ویژگی های کارآفرینان عنوان و اظهار کرد: این افراد با مهارتی که در تشخیص فرصت ها دارند پیشگامان حقیقی تغییر در اقتصاد و تحولات آن محسوب می شوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کارآفرینان به عنوان عناصر اصلی در استمرار توسعه کشورهای صنعتی مورد توجه بوده و در کشور ما نیز با توجه به تعداد قابل توجه فارغ التحصیلان بیکار و مشارکت بیش از پیش بخش خصوصی در عرصه سرمایه گذاری پرورش و آموزش کارآفرینان از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

غریوی ادامه داد: کارآفرینی مترادف اشتغال نبوده بلکه فرایند ایجاد اشتغال و کسب و کار است و اشتغالزایی از آن متاثر می شود.

وی به بحران بیکاری طی دهه 80 هجری شمسی در کشور اشاره و تصریح کرد: بحران بیکاری بجز از طریق کارآفرینی و دمیدن روح اشتغال در جامعه امکانپذیر نیست.

.

غریوی یادآورشد: سهم اشتغال در بخش های مختلف استان زنجان اعم ازبخش کشاورزی 28 درصد، صنعت 35.4 درصد و خدمات 36.6 درصدبوده و استان برای بخش خدمات و گردشگری برنامه داشته و تلاش مینماید با توسعه این بخش ها سهم اشتغال را افزایش دهد

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید