اخبار

تشکیل اولین جلسه هم اندیشی راهکارهای ایجاد اشتغال و کارآفرینی فارغ التحصیلان دانشگاهها در قالب تشکل های تعاونی

تشکیل  اولین جلسه هم اندیشی راهکارهای ایجاد اشتغال و کارآفرینی فارغ التحصیلان دانشگاهها در قالب تشکل های تعاونی
اولین جلسه هم اندیشی راهکارهای ایجاد اشتغال و کارآفرینی فارغ التحصیلان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در قالب تشکل های تعاونی باحضور مسئولین واحد کارآفرینی دانشگاههای استان دراداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی دراین جلسه احمد غریوی هدف از تشکیل جلسه را ترویج فرهنگ تعاون در دانشگاهها و آشنایی دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی با مقررات و نحوه تشکیل تعاونی و در نهایت ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان بیان نمود

. وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تعاون چشمه جوشان اشتغال است، اظهار داشت که باوجود ظرفیتهای بسیار عظیم بخش تعاون و مشوقهای قانونی و وجودنهادهایی همچون بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، در صورت عزم جدی مسئولان وحمایتهای لازم، تعاون سرآمد اشتغال در جامعه خواهد شد.

 غریوی درپایان از اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاهها خواست با تشکیل تعاونیهای تحقیق و توسعه و تعاونیهای دانش بنیان به اعتلای بخش تعاون و ایجاد کارآفرینی و اشتغال در جامعه کمک کنند.

در ادامه جلسه حمید دنیایی سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل نیز با تشریح عملکرد بخش تعاون در تشکیل تعاونیهای فارغ التحصیلان و دانش بنیان، نسبت به تبیین و توضیح آیین نامه و نحوه تشکیل تعاونیهای دانش بنیان پرداخته و انعقاد تفاهم نامه های همکاری با دانشگاهها و مراکز آموزش عالی را از اهم برنامه های معاونت امور تعاون اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اعلام نمود.

درپایان جلسه مقررگردید تفاهم نامه های همکاری با دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ایجاد واحدهای مشاوره و کارآفرینی تعاون و هسته های علمی کارآفرینی در دانشگاهها، برگزاری همایش های تخصصی کارآفرینی،گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی دانشجویان در شرکتها و اتحادیه های تعاونی، حمایت از پایان نامه های دانشجویی و طرحهای پژوهشی در حوزه تعاون، ایجاد و گسترش تعاونیهای دانش بنیان، حضور اساتید و کارشناسان دانشگاه در جلسات اتاق فکر حوزه تعاون، حضورکارشناسان بخش تعاون در جلسات  واحدهای کارآفرینی و هسته های علمی مرتبط و... منعقد و اجرایی گردد.

۲ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید