اخبار

مدیر کل سازمانهای کارگری وکارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در استان زنجان: به دنبال راه‌اندازی تشکل‌های تخصصی هستیم

مدیر کل سازمانهای کارگری وکارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی در استان زنجان: به دنبال راه‌اندازی تشکل‌های تخصصی هستیم
مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون،کار و رفاه‌اجتماعی گفت: در حال طراحی برای راه‌اندازی تشکل‌های تخصصی در هر رشته هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، دلاور نظری امروز در مراسم افتتاح دفتر کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان زنجان با بیان این مطلب اظهار کرد: خوشبختانه دولت فعلی نگاه ویژه‌ای به توسعه کمی و کیفی تشکل‌ها دارد و علت این امر نیز این است که می‌خواهد کار مردم را به خود مردم واگذار کند. امروزه در کشورهای اروپایی 70 درصد از امور مربوط به شهروندان به دست خود آن‌ها اداره می شود، در صورتی که این میزان در ایران زیر 40 درصد است.

 

این مسوول با تاکید بر اینکه در وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی به دنبال راه‌ندازی تشکل‌های واقعی هستیم، ادامه داد: امروزه می‌توان اذعان کرد اتاق بازرگانی از تشکل‌های باسابقه و قدیمی است، اما عمده فعالیت‌اش در بخش تجارت است و با توجه به اینکه معارفه سایر تشکل‌ها به خوبی صورت نگرفته، باید جهت شناساندن آن‌ها اهتمام بیشتری بورزیم، چرا که می‌توان در تصمیم‌گیری‌های شورای هر استان از رایزنی با تشکل‌ها بهره برد.

 

وی در این رابطه افزود: بیش از هر مسئله‌ای به دنبال قدرتمند کردن بنیان تشکل‌ها هستیم تا بتوانند قدرت یزرگ چانه‌زنی در مقابل دولت و سایر سازمان‌ها باشند. در مقابل نیز دفاع از تشکل‌ها در برابر نهادهای دیگر بر عهده وزارتخانه است.

 

نظری تصریح کرد: اگر تشکلی بتواند حضور خود را قدرتمند کند، در این صورت مراجع تشخیص نمی‌توانند کسی را بی‌جهت ابقا کنند و این زمانی امکان‌پذیر می‌شود که تشکل‌های کارگری و کارفرمایی به جایگاه واقعی خود برسند.

 

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با اشاره به اینکه امسال تنها 55 میلیون ریال به افتتاح این کانون تعلق می‌گیرد، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در سال آتی بخش عمده‌ای از هزینه‌های آموزشی و جاری را پرداخت کنیم. این در حالی است که هیچ‌کس شرعاً و قانوناً حق دخالت در امور تشکل‌ها را ندارد و وظیفه ما تنها نظارت بر نحوه اجرای امور است.

 

۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۵:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید