اخبار

تشکل های کارگری و کارفرمایی در در جامعه معرفی شود

تشکل های کارگری و کارفرمایی در در جامعه معرفی شود
مدیرکل سازمانهای کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این نوع تشکلها در کشور برای عموم مردم بسیار شناخته نشده و این در حالی است که در سازمانهای بین المللی تشکلهای مربوط به حوزه کار از جایگاه بالایی برخوردارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ، دلاور نظری در نشست هم اندیشی با فعالان و تشکلهای کارگری وکارفرمایی استان زنجان، با اشاره به اینکه لازمه گسترش فعالیت تشکلهای کارگری اطلاع رسانی مناسب در جامعه است، افزود: دست اندرکاران این حوزه باید برای رسیدن این تشکلها به جایگاه واقعی خود، تلاش کنند.

وی به اصلاح آیین نامه های انجمن های صنفی این سازمان اشاره کرد و یادآورشد: این اقدام با هدف بهبود عملکرد این تشکلهاو کاهش مسایل و مشکلات ناشی از این آیین نامه انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه این سازمان آمادگی دارد تا قوانین و مسایل مربوط به تشکلها و شوراهای اسلامی کار را نیز در صورت نیاز تغییر دهد، اظهار کرد: این سازمان آمادگی دارد با دریافت پیشنهادات و انتقادات تشکلهای کارگری و زیر مجموعه های مربوطه آن، نسبت به رفع برخی ابهامات مبادرت کند.

مدیرکل سازمانهای کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرارداد سفید امضا، اعتبار قانونی خود را از دست داده است که این اقدام، تصمیمی برای کاهش مشکلات بوجود آمده در حوزه قراردادهای کاری محسوب می شود.

نظری افزود: بر این اساس، هم اکنون آیین نامه و دستورالعمل هایی که مانع از توسعه کمی و کیفی تشکلهای کارگری و کارفرمایی می شوند در دست بررسی و اصلاح هستند و پس از تصویب نهایی در اختیار تشکلهای صنفی قرار می گیرند.

مدیرکل سازمانهای کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین نبود آموزش های لازم را از دیگر مشکلات اساسی این بخش برشمرد و گفت: تلاش می شود با تخصیص بودجه هر چند اندکی که در اختیار ادارات تابعه در سراسر کشور قرار گرفته است، آموزشهای بسیار خوبی به گروه های هدف ارایه شود.

۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید