اخبار

تحقق 83 درصدی مصوبات شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت تعاون در زنجان

تحقق 83 درصدی مصوبات شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت تعاون در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تحقق 83 درصدی مصوبات شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان زنجان، احمد غریوی در دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: تسهیلات اشتغالزایی استان زنجان طی سال جاری را 73 میلیارد تومان و سهم مشاغل خانگی چهار میلیارد و 400میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه به دلیل درصد بالای سود این تسهیلات مردم علاقه چندانی برای استفاده از این تسهیلات ندارند، تصریح کرد: ضروری است اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در سال جاری جلسات مختلفی را برگزار کرده است، افزود: این جلسات تا کنون 76 مصوبه داشته است که از این تعداد 63 مصوبه اجرا و 13 مصوبه در حال اجرا است.

غریوی میزان تحقق مصوبات را 83 درصدی عنوان کرد و افزود:خوشبختانه خروجی این جلسات در استان مطلوب است.

وی با بیان اینکه تنوع وظایف و مسئولیت‎ها در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به برنامه‎های این وزارتخانه را نشان می‎دهد، تصریح کرد: خدمات لازم در بخش‎های مختلف به مردم از سوی این اداره کل ارائه می‎شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در زمینه فعالیت دفاتر کاریابی نیز در زنجان اظهار داشت: بیشتر افرادی که به این دفاتر مراجعه می‎کنند،مهارت‎های آموزشی و شغلی لازم را ندارند.
غریوی بر ضرورت ارائه آموزش‎های مهارتی به جویندگان کار از سوی دستگاه‎های متولی تاکید و گفت: برگزاری 650 دوره آموزشی برای این افراد در مراکز کاریابی در سال آینده محقق می‎شود.

وی با اشاره به اینکه ارائه آموزش‎های بازار محور متناسب با نیاز بازار کار را ضروری است، تصریح کرد: در سال آینده نیز در این زمینه اقدامات لازم انجام می‎شود.

۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید