اخبار

بیش از 60درصد جویندگان کار در زنجان فاقد مهارت هستند

بیش از 60درصد جویندگان کار در زنجان فاقد مهارت هستند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: کارجویان برای دستیابی به شغل مناسب پیش از ثبت نام در دفاتر کاریابی باید مهارتهای آموزشی و شغلی لازم را کسب کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  احمد غریوی از برنامه ریزی اداره کل فنی وحرفه ای استان  در راستای برگزاری دوره های آموزشی برای افراد بیکار جویای کار فاقد مهارت این استان طی سال 94 خبر داد. وی بر لزوم ارایه آموزشهای مهارتی به جویندگان کار از سوی دستگاههای متولی تاکید و اظهار کرد: به یقین کارفرمایان برای پیشبرد اهداف تولید و خدماتی خود افراد با تخصص های شغلی و مهارتی مورد نظر را به کار می گیرند. وی ارایه آموزشهای بازار محور متناسب با نیاز بازار کار را ضروری خواند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده مبلغ چهار هزار میلیارد تومان ، برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در بودجه سال آینده اختصاص داده و میبایستی منتظرماند تا باسازکار های اجرایی اقدامات لازم را دراین خصوص انجام داد

غریوی تسهیلات اشتغالزایی استان زنجان طی امسال را 73 میلیارد تومان و سهم مشاغل خانگی را چهار میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: به دلیل درصد بالای سود این وامها افراد اقبال چندانی برای بهره گیری از این تسهیلات نشان ندادند.
وی اضافه کرد: شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان طی امسال 76 مصوبه داشته که از این تعداد 63 مصوبه اجرا و 13 مصوبه در حال اجرا است که این میزان تحقق 83 درصدی مصوبات فوق را شامل می شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به تنوع وظایف و مسوولیت ها در وزارتخانه متبوعه اشاره و اظهار کرد: توجه به پروژه هایی که از نظر اجتماعی اهمیت خاص و ویژه ای دارند میبایستی مورد توجه واقع شده و اجرایی شود.

۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۳:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید