اخبار

قلمرو خدمات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات استانی تابعه وزارت متبوع برای 90 درصد مردم زنجان

قلمرو خدمات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات استانی تابعه وزارت متبوع برای 90 درصد مردم زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بیش از 90درصد مردم زنجان تحت پوشش خدمات مختلف این اداره کل و ادارات تابعه استانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار دارند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی افزود: هم اکنون نزدیک به 900 هزار نفر عضو تعاونی های مختلف این اداره کل از جمله شرکت های تعاونی سهام عدالت  هستند.

530
هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 38 هزار نفری این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

غریوی به راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت و رسیدگی به درخواست بازنشستگی پیش از موعد اشاره کرد و از برطرف شدن مشکلات درخواست دستی متقاضیان و سرعت رسیدگی به تقاضاها خبر داد.

پیش از این متقاضیان باید درخواست بازنشستگی پیش از موعد خود را به صورت مکتوب و با حضور فیزیکی خود تحویل این اداره کل می دادند تا مورد رسیدگی و پیگیری قرار می گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به الکترونیکی شدن درخواست صدور مجوز مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: هم اکنون این اداره کل در تلاش برای تهیه سامانه و نرم افزار ثبت الکترونیکی درخواست کارجویان در یک سامانه واحد در دفاتر مشاوره کاریابی است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از این سامانه می تواند از ثبت مجدد مشخصات یک شخص در دیگر دفاتر کاریابی جلوگیری و در نهایت تعداد دقیق کارجویان را ارایه کند.

غریوی ادامه داد: هم اکنون نمی توان آمار دقیقی از تعداد کارجویان استان ارایه کرد و با راه اندازی این سامانه می توان آمار درستی از تعداد بیکاران داشت.

هم اکنون این اداره کل تعداد بیکاران و کارجویان را بر اساس آمار متقاضیان دریافت شده از دفاتر مشاوره شغلی اعلام می نماید

سیاست وزارت کار برای اشتغالزایی در سال گذشته وسال جاری  حفظ موقعیت های شغلی موجود و ایجاد فرصتهای جدید شغلی بود.

امسال برای اشتغالزایی، 40 هزار میلیارد ریال از محل یارانه ها در بودجه سال 94 اختصاص داده شده که از این میزان سهم استانها تعیین و ابلاغ خواهد شد

 

۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید