اخبار

کاهش 39درصدی حوادث ناشی از کار استان زنجان به ازای هر یکصد هزارنفر کارگردربخش های صنعت وساختمان در سال 93به نسبت سال 92

کاهش 39درصدی حوادث ناشی از کار استان زنجان به ازای هر یکصد هزارنفر کارگردربخش های صنعت وساختمان در سال 93به نسبت سال 92
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر حسب وظیفه ذاتی خود در سال گذشته تلاشهای موثری را برای کاهش حوادث ناشی از کار در بخش های مختلف اقتصادی انجام داده که این تلاشها موجب گردیده که حوادث ناشی از کار کاهش 39درصدی در مقایسه با سال 92داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی با اشاره به اینکه حوادث ناشی از کارحوادثی هستند که در حین انجام وظیفه وبه سبب آن برای کارگر اتفاق می افتد گفت: پیشگیری از بروز حوادث شغلی که از ابعاد انسانی،اجتماعی واقتصادی برخوردار است حائز اهمیت می باشد. روز 28آوریل هر سال 8 اردیبهشت ماه روز جهانی ایمنی وبهداشت حرفه ای نامگذاری شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: حوادث ناشی از کار دارای ابعاد مختلف بوده که یکی از ابعاد آن بعد اقتصادی حادثه که شامل هزینه های مستقیم از جمله وقفه در کار و هزینه غرامت وغیر مستقیم شامل وقفه در کار دیگران وآموزش وآماده سازی کارگر جدید می باشد. وی در ادامه گفت: حمایت از کارگران در برابر حوادث ناشی از کار در کشورهای جهان سابقه طولانی داشته وسازمان جهانی کار نیزاز زمان تاسیس خود در سال 1919مقررات مربوط به ایمن سازی کار و پیشگیری از بروز حوادث را انجام داده است. حوادث ناشی از کار برای کارگران، کارفرمایان، سازمانهای بیمه گر و جامعه عوارض مختلفی را به دنبال داشته از جمله عوارض آن عوارض جسمی وروانی ناشی از محدودیت شغلی وکاهش حقوق کارگر بوده ونیز کاهش تولید وکاهش کیفیت محصولات در نتیجه به کارگیری کارگر جدید به جای کارگر حادثه دیده و بر سازمانهای پرداخت کننده خسارت نیز تاثیر گذار می باشد.

غریوی در ادامه افزود: عوامل مختلفی در بروز حوادث ناشی از کار تاثیر داشته که می توان به عوامل محیطی،عوامل فردی،شرایط ناایمن وموارد دیگر اشاره کرد. وی همچنین تاکید کرد: اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی بر حسب وظیفه ذاتی خود در سال گذشته تلاشهای موثری را برای کاهش حوادث ناشی از کار در بخش های مختلف اقتصادی انجام داده که این تلاشها موجب گردیده که حوادث ناشی از کار کاهش 39درصدی در مقایسه با سال 92داشته باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ابراز امیدواری کرد که در نتیجه همکاری های کارگران وکارفرمایان با اداره کل بتوانیم در سال 94سال کم خطری در محیط های کار داشته باشیم تا کارگران در کمال صحت وسلامت روحی وجسمی در فرآیند تولید به نحو مطلوب نقش آفرین باشند.

۱۹ فروردین ۱۳۹۴ ۱۴:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید