اخبار

اشتغال زنان در بخش های اقتصادی نیازمند برنامه ریزی است

اشتغال زنان در بخش های اقتصادی نیازمند برنامه ریزی است
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده گفت: با توجه به اینکه بیشتر زنان در بخش خدمات مشغول به کار هستند، باید برای اشتغال زنان در بخش های اقتصادی و کشاورزی کشور برنامه ریزی شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان ز نجان وحیده نگین در جمع خبرنگاران زنجان افزود: بیشتر زنان در بخش های غیر رسمی فعالیت می کنند که تحت پوشش بیمه های اجتماعی قرار گرفتن برای این عده دشوار است.

وی تاکید کرد: با ایجاد صندوق های بیمه فراگیر شرایطی فراهم خواهد شد که امکان بیمه شدن کسانی که در مشاغل پاره وقت به صورت غیر رسمی فاقد کارفرما هستند ممکن گردد .

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده گفت: مشاغلی که بانوان در کنار سایر فعالیت ها انجام می دهند و فاقد کارفرما هستند مشاغل پاره وقت است.

نگین افزود: نیمی از جمعیت فعال کشور را زنان تشکیل می دهند اما نرخ بیکاری این قشر بیش از دو برابر مردان است.

وی 19 درصد بیمه شدگان در صندوق تامین اجتماعی را زنان و 81 درصد را مردان عنوان کرد و یادآورشد: در سه سال گذشته نرخ رشد عضویت بانوان در صندوق های بیمه آنها افزایش یافته است که نشان دهنده سوق یافتن آنان به سمت مشاغل رسمی به شمار می آید.

نگین اظهارکرد: بیشترین مشاغل زنان در بخش خدمات است که این وضعیت مناسب نیست چرا که این قشر حاضر هستند با دستمزد کم کار کنند

۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید