اخبار

7.5 درصد از شاغلان کشور در بخش تعاونی فعالیت دارد

7.5 درصد از شاغلان کشور در بخش تعاونی فعالیت دارد
معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زنجان گفت : 7.5 درصد از شاغلان کشور در بخش تعاونی فعالیت دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  ، حسن طایی در جمع خبرنگاران زنجان اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر نرخ مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی در کشور مطلوب نیست و در سطح جهان نیز نرخ مشارکت زنان کمتر از مردان است.

وی تصریح کرد: در عرصه جهانی مردان 65 تا 70 درصد و زنان در 40 تا 45 درصد بازار کار حضور دارند و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های دقیق بتوانیم به تعادلی در زمینه نرخ اشتغال زنان و مردان برسیم.

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در ایران نرخ مشارکت مردان در فعالیت‌های اقتصادی به اندازه معیارهای جهانی است اما متاسفانه نرخ مشارکت زنان به 15 درصد نرسیده و برای رسیدن به این معیار راه بلندی در پیش است.

وی ادامه داد: با توجه به آمارهای منتشر شده شاهد حضور نسبتا پررنگ زنان تحصیل‌کرده در مقوله اشتغال هستیم و امیدواریم شاهد رشد وضعیت مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی جامعه باشیم.

طایی به اهمیت بحث سازگاری و تطبیق بانوان با شرایط کنونی بازارهای اقتصادی در جامعه تاکید کرد و این نوع روحیه کاری را لازمه موفقیت بانوان در توسعه پایدار جامعه برشمرد.

وی با اشاره به پیشرو بودن بانوان در بحث اشتغال در برخی استان‌ها ادامه داد: حضور زنان در استان‌های بزرگ از جمله تهران، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی بالاست.

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور زنان در عرصه‌های اقتصادی را مرتبط با سطح پیشرفت و توسعه استان‌های کشور بیان کرد و افزود: هر چه وضعیت فعالیت اقتصادی استانی بیشتر باشد شاهد حضور بیشتر زنان در این عرصه هستیم.

وی در پایان با اشاره به دربرگیری  7.5 درصد از شاغلان کشور در بخش تعاونی‌ها  یاد آور شد: سهم این آمار از تولید ناخالص داخلی حدود 25 درصد است

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید