اخبار

کانون‌های کارآفرینی در سطح استان‌ها ایجاد می شود

کانون‌های کارآفرینی در سطح استان‌ها ایجاد می شود
معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در زنجان گفت: ایجاد و ساماندهی کانون‌های کارآفرینی در سطح استانها برنامه مهم وزارت تعاون است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حسن طایی در همایش نقش زنان در توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی در زنجان، به نقش مهم بانوان در جامعه اشاره کرد و افزود: بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و در پویایی اقتصاد بسیار موثر هستند.

وی اظهار داشت: در هر جامعه‌ای برای نیل به توسعه پایدار اجتماعی و اقتصادی باید به حضور زنان اهمیت ویژه‌ای دارد .

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی گفت: حضور بانوان در مشارکتهای اقتصادی علاوه بر اینکه باعث پویایی اقتصاد می شود بلکه باعث کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه خواهد شد.

طایی تاکید کرد: برای یک زن سه نوع تخصیص زمانی وجود دارد که می‌تواند از آن بهره بگیرد که شامل کار در منزل، کار در بازار و اوقات فراغت است و اگر زنان متوجه شوند که ارزش کار در بازار فراتر از کار در منزل است می‌توانند کارآمدتر از قبل در صحنه‌های مختلف حضور داشته باشند بنابراین بانوان به این مهم توجه کنند.

وی به برنامه‌های جاری این وزارتخانه اشاره و یادآور شد: ایجاد شورای هم‌اندیشی در دفاتر کارآفرینی دستگاه‌های اجرایی، حمایت از تشکل‌های غیردولتی در زمینه کارآفرینی، تعامل و شبکه‌سازی و رفع موانع در این مسیر است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی یاد آورشد: کارآفرینی اجتماعی که توسط بانوان صورت می‌گیرد جلوه‌ای از تعاون است.

طایی افزود: با کارآفرینی تعاون شکل می‌گیرد که هر دو آنها توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه را منجر می‌شود که برای رسیدن به این هدف باید هفت راهبرد مردم‌سالاری، برابری، انصاف، مسوولیت‌پذیری، ریسک پذیری رعایت شود.

وی تصریح کرد: شرط توسعه در یک جامعه استقلال و عدم وابستگی است که باید به آن اهتمام ویژه کرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی گفت: کارآفرینی مقدم بر همه امورات برای رسیدن به یک اقتصاد پویا در جامعه است که نباید از آن غفلت کرد و کار آفرینی یعنی زدودن فقر از جامعه و کاهش فاصله طبقاتی است.

۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید