اخبار

کارآفرینی مقدم بر همه امورات برای رسیدن به اقتصاد پویا است

کارآفرینی مقدم بر همه امورات برای رسیدن به اقتصاد پویا است
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی گفت: کارآفرینی مقدم بر همه امورات برای رسیدن به یک اقتصاد پویا در جامعه است که نباید از آن غافل شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، حسن طایی در همایش نقش زنان در توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی با اشاره اهمیت نقش زنان در جامعه اظهار کرد: به طور کلی در هر جامعه‌ای برای نیل به توسعه پایدار اجتماعی و اقتصادی باید به حضور زنان اهمیت ویژه‌ای قائل شد، چرا که وقتی زنان وارد حوزه‌های اقتصادی می‌شوند، خود می‌توانند ایفاگر نقش‌های به‌سزایی باشند.

 

وی با اشاره به این مطلب افزود: برای یک زن سه نوع تخصیص زمانی وجود دارد که می‌تواند از آن بهره بگیرد که شامل کار در منزل، کار در بازار و اوقات فراغت می‌شود و اگر زنان متوجه شوند که ارزش کار بازاری آن‌ها فراتر از کار در منزل است، می‌توانند کارآمدتر از قبل در صحنه‌های مختلف حضور داشته باشند.

 

طایی با بیان اینکه کارآفرینی اجتماعی که توسط زنان صورت می‌گیرد جلوه‌ای از تعاون است، تصریح کرد: با کارآفرینی تعاون شکل می‌گیرد که هر دو آنها توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه را منجر می‌شود که برای رسیدن به این هدف باید اصول هفت‌گانه‌ای نظیر مردم‌سالاری، برابری، انصاف، مسوولیت‌پذیری و ... رعایت شود. همچنین شرط توسعه در یک جامعه استقلال و عدم وابستگی است که باید به آن اهتمام داشت.

 

این مسوول به برنامه‌های جاری این وزارتخانه اشاره و یادآور شد: از جمله برنامه‌های جاری ما ایجاد و ساماندهی کانون‌های کارآفرینی در سطح استان‌ها، ایجاد شورای هم‌اندیشی در دفاتر کارآفرینی دستگاه‌های اجرایی، حمایت از تشکل‌های غیردولتی در زمینه کارآفرینی، تعامل و شبکه‌سازی و رفع موانع در این مسیر است، زیرا برای امر توسعه کارآفرینی باید در دستور کار همه مسوولان قرار گیرد.

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید