اخبار

حمایت از برندها و توسعه شبکه های توزیع و فروش

حمایت از برندها و توسعه شبکه های توزیع و فروش
مدیر عامل صندوق کارآفرینی و امید استان زنجان گفت: توسعه شبکه های توزیع و فروش و برندها از اولویت دریافت تسهیلات برخوردار هستند

ناصر وفایی مجموع اعتبار ابلاغی این صندوق طی پارسال به استان زنجان را 122 میلیارد ریال عنوان و اضافه کرد: 40 میلیارد ریال اعتبار نیز در سفر رییس جمهوری به این استان اختصاص یافت.

تسهیلات پرداختی از سوی این صندوق در سال 93 مبلغ 159 میلیارد ریال بوده است که این میزان نسبت به سال 92 رشد 145 درصدی داشته است.

سال 92 مبلغ 110 میلیارد ریال در قالب تسهیلات اشتغالزایی در این استان پرداخت شده بو

وی اظهار کرد: در سفر سال گذشته رییس جمهوری به استان زنجان تعداد پنج هزار و 271 فقره درخواست از طریق سامانه سامد به این صندوق اختصاص یافت که از این تعداد چهار هزارو 590 درخواست در زمینه اشتغالزایی بود که با بررسی های انجام شده 179 فقره تسهیلات با اعتبار 29 میلیارد و 510 میلیون ریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی و امید استان زنجان گفت: از مبلغ 40 میلیارد ریال اختصاص یافته طی سفر رییس جمهوری یک میلیارد و 49 میلیون تومان باقی مانده که با بررسی پرونده های باقیمانده امسال این مبلغ در قالب تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت می شود.

562
پرونده درخواست تسهیلات از صندوق کارآفرینی وامید استان زنجان در دست پیگیری، اقدام و مرحله اخذ ضمانت است.

پارسال برابر ابلاغ شورای پول و اعتبار مبنی بر تغییر نام موسسات و مجموعه های مالی داری اسامی ائمه اطهار و تشکیل جلسه ای با حضور هیات امنا نام صندوق مهر امام رضا(ع) به صندوق کارآفرینی و امید تغییر پیدا کرد

هدف از تشکیل این صندوق حمایت از زنجیره های تولید، شبکه ها، خوشه ها و پشتیبانان مشاغل خانگی به خصوص در مناطق روستایی و محروم است.

این صندوق در راستای توسعه اشتغال پایدار و ایجاد کسب و کارهای ارزش آفرین با رویکرد توسعه فعالیت و تقویت بازار فروش تسهیلاتی را به صورت قرض الحسنه در اختیار متقاضیانی که دارای طرح و ایده ای نو باشند که بتوانند به صورت شبکه خانگی تولید خود را گسترش داده و بازار فروش محصولات را تامین کند فعالیت می کند.

وفایی اعتبار تخصیص یافته برای امسال را 130 میلیارد ریال عنوان و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال نسبت به جذب حداکثری این میزان اعتبار اقدام شود.

وی باتاکید بر اینکه حمایت از برندها و شبکه های توزیع و فروش از اولویت در خصوص پرداخت تسهیلات برخوردار است، گفت: افرادی که دارای برند هستند می توانند با عقد تفاهم نامه با این صندوق نسبت به توسعه برند خود از اقدام کنند.

پارسال دو تفاهم نامه ملی از سوی صندوق کارآفرینی در زمینه تولید محصولات خانه و آشپزخانه و تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی منعقد شد.

وفایی ادامه داد: صندوق کار آفرینی و امید استان زنجان با پرداخت تسهیلات 9 میلیارد ریالی برای تولید محصولات خانه و آشپزخانه برای 100 نفر و با پرداخت تسهیلات پنج میلیارد ریالی برای 50 نفر اشتغال مستیقم ایجاد کرده است.

وی افزود: به ازاء هر 100 میلیون ریال برای هر نفر یک اشتغال ایجاد شده و این افراد از پشتیبانان خود حقوق تعریف شده در قانون کار را دریافت می کنند.

پارسال در راستای حمایت از مشاغل خانگی هفت رشته کاری برای حمایت از سوی صندوق کارآفرینی و امید شامل صنایع دستی، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، صنعت فرش، حوزه پوشاک و لباس، کیف و کفش، فروش محصولات کشاورزی، توسعه شبکه های فروش و توسعه نمایندگی برندها تعریف شده بود که امسال نیز حمایت از هفت رشته فوق به قوت خود باقی است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی و امید استان زنجان در خصوص تفاهم نامه های منعقد شده از سوی صندوق با دستگاه های اجرایی این استان در سال گذشته ادامه داد: در حوزه جهاد کشاورزی حدود 35 میلیارد ریال، میراث فرهنگی بیش ازپنج میلیارد ریال و مرکز ملی فرش 9 میلیارد ریال اختصاص داده شد.

پارسال 159 میلیارد ریال در قالب 940 فقره تسهیلات پرداخت شده و آمار نهایی تعداد افرادی که از این تسهیلات برخوردار شده اند در دست احصاء است.

وفایی تصریح کرد: مجموع تسهیلات پرداختی اعم از اشتغال و وجوه از سوی صندوق کار آفرینی و امید در سال گذشته 221 میلیارد ریال برای یک هزار و 819 نفر است
۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید