اخبار

نشست خبری مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان برگزارشد

نشست خبری مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان برگزارشد
در آستانه هفته گرامیداشت مقام کارگر نشست خبری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اصحاب رسانه و صداوسیمای مرکز زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان  زنجان، احمد غریوی، در جمع خبرنگاران با تبریک هفته کار و کارگر اظهار کرد: بیشتر برنامه‌های این هفته در استان فرهنگی و تجلیل از این قشر خواهد بود.

 غریوی با بیان اینکه این هفته فرصتی برای تقدیر و تجلیل از جامعه کارگری و کارفرمایی است، تصریح کرد: در سال جاری رویکرد این اداره کل در برگزاری برنامههای هفته کار و کارگر با همکاری تشکلهای کارگری و کارفرمایی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد همافزایی و هماندیشی موجب شده تا برنامههای مشارکتی در استان برگزار شود، افزود: آذینبندی معابر عمومی، برگزاری مسابقات ورزشی، گفت‌و‌گوی چهره به چهره با مردم و رفع مشکلات مراجعه‌کنندگان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان زنجان و استاندار زنجان، برگزاری جشن بزرگ کارگری، دیدار با خانوادههای شهدا،غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا،حضور دانشآموزان در واحدهای تولیدی و حضور در نماز وحدت بخش جمعه از برنامههای این هفته است.

وی در ادامه افزود: تعاون یکی از بخش های مهم اقتصادی محسوب می شود که از گذشته هم مورد اعتماد مردم بوده است و با توجه به حضور مردم در این بخش تحقق بخش سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باشد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه حضور مردم در بخش تعاون نیز همواره تاثیرگذار بوده است که ضروری است به این بخش توجه ویژه شود، افزود: تقویت برند تعاون های نیز در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است.

 این مقام مسئول با تاکید بر رسالت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر راهبردهای این اداره یادآور شد: کمیته ساماندهی تعاونی های غیر فعال در سال گذشته تشکیل شد و با بررسی مشکلات تعاونی ها در راستای حل این مشکلات اقدامات لازم صورت گرفت.

 به گفته غریوی، برگزاری همایش ها، نشست ها وکارگاه های اطلاعی رسانی در خصوص مزیت های تعاون و کار گروهی است که در استان هم اجرایی می شود.

 وی از تشکیل کمیته ساماندهی تعاونی های مسکن در زنجان خبر داد و افزود: در جلسات کارشناسی مشکلات این تعاونی ها بررسی شد و انتظار داریم دستگاه قضایی در این زمینه با این اداره کل همکاری لازم را داشته باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به نظارت بر تعاونی ها گفت: عدم شفافیت های بخش تعاون، تعاونی ها موجب شده تا افراد سود جو در این زمینه به سودجویی بپردازند که اداره کل اختیارات کافی را در این زمینه برای برخورد ندارد.

 این مقام مسئول با بیان اینکه در کل استان مطابق سامانه جامع آمارهای ثبتی 3 هزار و 926 تعاونی ثبت شده است که 2 هزار و 708 تعاونی فعال هستند، افزود: 69 درصد تعاونی های استان فعال و 31 درصد غیر فعال هستند.

 

۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۴:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید