اخبار

استفاده از ظرفیت های تعاونی های دانش بنیان در زنجان

استفاده از ظرفیت های تعاونی های دانش بنیان در زنجان
سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی و ارزش افزوده این بخش، استفاده از ظرفیت تعاونی های دانش بنیان، برای توسعه ضروری است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  حمید دنیایی در جمع خبرنگاران افزود:'قرار بر تحقق سهم 25 درصدی تعاون تا پایان برنامه پنجم توسعه بود که با توجه به یک سال باقی مانده تا پایان برنامه پنجم توسعه و تحقق سهم پنج درصدی، بعید به نظر می رسد در یک سال آینده شاهد تحقق سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور باشیم' ,و برای تحقق سهم مذکور همکاری سایر دستگاه های اجرایی که در سند توسعه تعاون تکالیفی برای آنها مشخص شده است بسیار ضروری است

سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های استان زنجان، با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال و یک هزار و 218 تعاونی غیر فعال هستند.

وی بر لزوم توسعه تعاملات شبکه ای به عنوان یکی از 7 راهبرد ارسالی تحول بخش تعاون به منظور  راهکاری برای پویایی بخش تعاون تاکید و اظهار کرد: باید با برنامه ریزی لازم، پیوند ضروری برای ایجاد و تقویت این تعاملات انجام شود.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تلاش برای ایجاد گروه هم اندیشی و تعاون این استان با عضویت اتحادیه ها در گرایش های مختلف است.

دنیایی توسعه تعاونی های دانش بنیان را ضروری خواند و ادامه داد: این تعاونی ها از ارزش افزوده قابل توجهی برخوردارند و اتحادیه این تعاونی در استان زنجان تشکیل شده است.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید