اخبار

افزایش 20 درصدی تشکل‎های کارگری و کارفرمایی در استان زنجان

افزایش 20 درصدی تشکل‎های کارگری و کارفرمایی در استان زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: افزایش 20 درصدی تشکل‎های کارگری و کارفرمایی و کانون کارفرمایی استان از دیگر اقدامات انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در دیدار جامعه کارگری زنجان با استاندار با تبریک هفته کار و کارگر اظهار داشت: جلسات برگزاری برنامههای هفته کار و کارگر از بهمن ماه سال گذشته در استان زنجان آغاز است.

وی با اشاره به برگزاری جشن روز کارگر زنجان در یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری اظهار داشت: این جشن با حضور مردم و کارگران برگزار میشود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در سال گذشته در شهرستان سلطانیه نمایندگی اداره کل برای ارائه خدمات به کارگران دایر شد، افزود: هئیت تشخیص نیز در این منطقه راهاندازی شده است.

غریوی با اشاره به اینکه هئیت تشخیص در شهرستان ایجرود و خدابنده راهاندازی شده است، تصریح کرد: هئیت حل اختلاف در شهرستان خدابنده نیز راهاندازی شد.

وی با بیان اینکه برای بررسی درخواست کارگران بازنشسته سامانه مشاغل سخت در استان در سال گذشته راهاندازی شده است، افزود: این سامانه به منظور بررسی مشکلات کارگران راهاندازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از استقرار سامانه و ثبت مشاغل خانگی خبر داد و گفت: طرح اداره کل به عنوان طرح ملی در این زمینه مورد توجه قرار گرفت.

غریوی تصریح کرد: با هماهنگی دستگاههای اجرایی ایجاد سامانه ارتباط مردم با مدیرکل راهاندازی شده است تا پیشنهادات مردم در زمینههای مختلف مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای عملیاتی کردن صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه نشریه الکترونیکی تدبیر نیز در استان راه‌‏اندازی شده است،خاطرنشان کرد: با تشکیل تیمهای مشترک دو نفره تعداد کل مقرری بگیران در سال گذشته 500 نفر کاهش یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه 107 هزار نفر کارگر در استان زنجان دارای بیمه هستند، افزود: تشکیل کمیته اجرایی موضوع سخت و زیان آور بودن مشاغل از دیگر برنامههای این اداره کل بود.

غریوی افزود: تشکیل کمیته پیشگیری از تنشهای کار نیز در استان از برنامههای انجام شده است که این کمیته وظیفه رصد واحدهای تولیدی را دارد.

وی با بیان اینکه در این راستا 14 جلسه در سال گذشته برگزار شده است، افزود: گزارشات در این زمینه ارائه شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه نیم درصد حوادث رخ داده برای کارگران در زمینه مسکن بوده است، یادآور شد: در سال جاری کمیته تخصصی در این زمینه تشکیل میشود.

غریوی از آموزش پیمانکاران طرف قرار داد دستگاههای اجرایی خبر داد و گفت: برای 50 نفر از پیمانکاران استان زنجان گواهی در این زمینه صادر شده است.

وی با اشاره به تمام شماری تعاونیهای استان زنجان افزود: مشکلات تعاونیهای رصد و برای حل مشکلات آنان اقدامات لازم صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: تشکیل مراکز مشاوره و ارائه خدمات کارآفرینی در استان زنجان از دیگر برنامههای انجام شده است.

غریوی با بیان اینکه دو مرکز مشاوره در استان زنجان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: برای افزایش این مراکز در سال جاری اقدام میشود.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان فاقد مرکز کاریابی بینالمللی است، یادآور شد: در روزهای آینده مرکز مشاوره بینالمللی در زنجان راهاندازی میشود.

 

۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۳:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید