اخبار

لزوم برقراری توازن بین تشکلهای کارگری و کار فرمایی زنجان

لزوم برقراری توازن بین تشکلهای کارگری و کار فرمایی زنجان
مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی زنجان با اشاره به لزوم متوازن کردن بین کار گر و کار فرما گفت: باید تعادل بین این دوتشکل برای برقراری عدالت اجتماعی برقرار شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی  در دیدار جامعه کار گری و کارفرمایی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: کارگران رکن مهم اقتصاد جامعه هستند و جایگاه بسیار والایی در جامعه دارند.

وی با بیان اینکه کار گران در تمام مقتضیات زمانی در توسعه همه جانبه کشور نقش آفرینی کردند اظهار داشت: امروز هم باید به مقام شامخ کار گران بهاء دهیم.

مدیر کل کار، تعاون ورفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به ایجاد کانون کار فرمایان استان گفت: هدف ما از راه اندازی کانون این است که مبتنی بر عدالت اجتماعی بین کار گر و کار فرما توازن برقرار کنیم.

غریوی تعداد بیمه شدگان اجباری در استان را ۱۰۷ هزار نفر عنوان کرد و گفت: طی سال گذشته ۵۰۰ نفر از تعداد مقرری بگیران استان کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی اداره کار تنظیم روابط کار بین کارگر وکارفرما، کمک به پیشرفت و توسعه تولید و پیشگیری از ایجاد تنش و بحران در محیطهای کارگری است.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برای اولین ثبت و صدور مجوز مشاغل خانگی در سامانه در استان، افزایش تشکلهای کارآفرینی برای اولین‌بار در استان، تشکیل کمیته‎های مختلف برای افزایش راندمان، پیگیری مشکلات کارگران و کارفرمایان و توسعه تعاملات بین کار گرو کار فرما ازمهمترین اقدامات مهم این اداره طی سال گذشته بوده است. 

غریوی بیان کرد: اولین مرکز کاریابی بین‎الملی طی هفته های سالجاری در استان راه اندازی می شود.

وی گفت: اداره کل دو هزار و ۳۰۰ نفر کار مند دارد و ۱۱اداره کل در این سازمان فعالیت می کنند.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: ۸۰ درصد از مردم استان زنجان از خدمات این اداره کل استفاده می کنند. 

غریوی با اشاره به اینکه آموزش پیمانکاران در در سالجاری در دستور کار است گفت: هدف از برگزاری این دوره ها در راستای جلوگیری از حوادث کار است چرا که بالاترین آمار حوادث برای کارگران ساختمان بوده که آموزش های لازم برای پیشگیری از حوادث به آنها ارائه شد.

 


۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید