اخبار

نرخ بیکاری تحصیلکردگان 1.5 برابر بیش از متوسط نرخ بیکاری کشور است

نرخ بیکاری تحصیلکردگان 1.5 برابر بیش از متوسط نرخ بیکاری کشور است
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: تعداد فارغ التحصیلان دنشگاهی بیکار یک و نیم برابر بیش از متوسط نرخ بیکاری کشور است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان کوروش پرند در مراسم جشن کارگری و تجلیل از کارگران نمونه استان زنجان افزود: بر اساس سند چشم انداز 1404 ایران کشوری توسعه یافته تعریف شده است که می تواند مقام اول توسعه در علم، اقتصاد و فناوری را کسب کند.

وی بر ضرورت برنامه ریزی برای دستیابی به این مهم تاکید و اظهارکرد: در سیاست های کلی اشتغال کشور 13 بند در زمینه توسعه فرهنگ کارآفرینی و استفاده از تولیدات داخلی بیان شده است.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: کشور در خصوص فرهنگ کار، مهارت آموزی و کارآفرینی با مشکلاتی مواجه است.

پرند یادآورشد: اگر کشوری می خواهد توسعه پیدا کند توجه به نیروی کار و توسعه منابع انسانی امری اجتناب ناپذیر است.

وی توجه به کسب و کار روستایی، فارغ التحصیلان دانشگاهی و کسب و کار کوچک و متوسط را از رویکردهای این سازمان طی امسال برشمرد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متوسل شدن به کسب و کارهای کوچک برای غلبه بر معضل بیکاری را ضروری خواند و یادآورشد: اشتغال های بزرگ از طریق بنگاه های کوچک ایجاد می شود.

پرند توانمندسازی مهارتی روستاییان و عشایر با تاکید بر مناطق محروم در راستای توسعه رفاه اجتماعی این مناطق را مهم ارزیابی کرد.

وی یادآورشد: اگرچه در رشد مقالات علمی در دنیا مقام نخست را کسب کرده ایم اما هنوز نتوانسته ایم بین صنعت و دانشگاه یا بین کشاورزی و دانشگاه ارتباط لازم را ایجاد کنیم.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بر لزوم توجه به شرکت های دانش بنیان در راستای اشتغالزایی تاکید کرد.

 

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید