اخبار

مشکلات تعاونی فراگیر جوانان و بانوان زنجان مدیریتی است

مشکلات تعاونی فراگیر جوانان و بانوان زنجان مدیریتی است
سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: مشکلات تعاونی‎های فراگیر جوانان و بانوان زنجان مدیریتی است و اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان کمک‎های لازم را برای حل مشکلات این تعاونی‎ها انجام می‎دهد.به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی اظهار داشت: تعاونی فراگیر جوانان و بانوان که در سال 1386 در استان تأسیس شده با مشکلاتی به دلیل ضعف مدیریتی ایجادشداست.

وی با بیان اینکه تعاونی فراگیر جوانان به دلیل تغییراتی که در هئیت مدیره رخ داده است دارای مشکلاتی است، افزود: تسهیلات اخذ شده نیز توسط این تعاونی به صورت کمک بلاعوض بوده که بدون طرح و برنامهریزی این تسهیلات استفاده شده است.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه مبلغ یک میلیارد ریال تسهیلات از سوی تعاونی فراگیر جوانان دریافت شده است، افزود: این تعاونی در حال حاضر با مشکلاتی از جمله مسائل مالیاتی نیزمواجه است که جلسات مربوطه جهت حل و فصل مشکل مذکور با اداره کل امور مالیاتی برگزار شده است.

دنیایی با بیان اینکه شرکتهای تعاونی شخصیتهای حقوقی مستقل و بنگاههای اقتصادی هستند که باید مدیران آنها دارای توانمندی لازم باشند، افزود: اداره این تعاونیها بر عهده اداره تعاون نیست بلکه  نظارت بر مقررات بخش تعاون از وظایف اداره کل محسوب میشود.

وی با اشاره به اینکه حمایت و هدایت تعاونیها از وظایف اداره تعاون است، تصریح کرد: تعاونی فراگیر زنان نیز بدون انجام مطالعات کافی توسط هیأت مؤسس این تعاونی راه اندازی شده است.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مشکلات این تعاونی نیز پیگیری میشود، خاطرنشان کرد: تعامل با سایر سازمانها از جمله بانک توسعه تعاون از برنامههای اداره کل برای حل مشکلات این گونه تعاونیها است.

دنیایی بر ضرورت تفکیک سهم تعاون در حساب های اقتصادی تاکید کرد و گفت: آخرین اندازه گیری سهم بخش تعاون در سال 75 صورت گرفته است که در آن زمان پنج درصد بوده است.

سرپرست معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اعلام کرد بر اساس برنامه ریزی های کلان و بند ب سیاست های کلی اصل 44 بایستی سهم بخش تعاون به 25 درصد تا پایان برنامه پنجم توسعه می رسید که محقق نشده است و افزود: با توجه به یک سال باقی مانده تا پایان برنامه پنجم توسعه تحقق سهم پنج درصدی، بعید به نظر میرسد.

دنیایی با بیان اینکه برای تحقق سهم بخش تعاون همکاری سایر دستگاههای اجرایی ضروری است، خاطرنشان کرد: ضروری است دستگاههای اجرایی به تکالیف خود در که در سند توسعه تعاون مصوب سال 1392 هیئت وزیران قید شده است عمل نمایند.

 

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید