اخبار

90 درصد مردم زنجان ازخدمات دستگاه های هم خانواده وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی بهره مند هستند

90 درصد مردم زنجان ازخدمات دستگاه های هم خانواده وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی  بهره مند هستند
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 90 درصد مردم از خدمات 11 دستگاه هم خانواده وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی در این استان برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی  استان زنجان احمد غریوی در مراسم جشن روز کارگر، افزود: فراگیری پوشش های امدادی و حمایتی و بیمه ای در سطح پایه از جمله فعالیت های حوزه رفاه اجتماعی وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی  در سطح کشور است.

وی به گسترش خدمات گیرندگان در مراکز غیر دولتی بهزیستی اشاره و اظهار کرد.

پارسال 265 مرکز مشاوره در کشور راه اندازی شده است

مدیر کل تعاون کارو رفاه اجتماعی استان زنجان از راه اندازی دو موسسه کاریابی بین المللی در این استان درسال جاری خبر داد وگفت: این موسسات در راستای اعزام نیروی کار به سایر کشورها فعالیت خواهند کرد.

پارسال دو مرکز مشاوره کارآفرینی در استان زنجان تشکیل شده است.

غریوی ادامه داد:سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های این استان با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزارو 708 تعاونی فعال و یک هزارو 218 تعاونی غیرفعال محسوب می شود.

تعاونی های موجود در استان زنجان تمام شماری، نوع فعالیت این تعاونی ها احصا و مشکلات آنها بررسی شده است.

تعداد تعاونی های مسکن مهر استان زنجان هشت مورد است که تا کنون 22 پروژه در زمینه مسکن از سوی این تعاونی ها اجرا و تعداد سه هزار و 922 واحد مسکونی واگذار شده است.

هفت درصد تعاونی های استان زنجان دربخش مسکن، 35 درصد دربخش کشاورزی، 23درصد در بخش صنعتی و معدن، 29 درصد خدماتی و چند منظوره و حمل و نقل و شش درصد در سایر بخش ها اعم از تامین نیاز، اعتبار و سهام عدالت به ثبت رسیده است.

وی تعداد بیمه شدگان اجباری در این استان را بیش از  107 هزار نفر برشمرد وگفت: پارسال 500 نفر از شمار مقرری بگیران این استان کاهش یافته است.

راه اندازی واحد تعاون کار ورفاه اجتماعی  در شهرستان سلطانیه، راه اندازی هیات تشخیص در شهرستان ایجرود، طراحی سامانه ای در خصوص بررسی مشاغل سخت و زیان آور، استقرار سامانه ثبت وصدور  مشاغل خانگی، ایجاد سامانه ارتباط مردم با مدیر کل، تشکیل کمیته پیشگیری از تنش های محیط کارو برگزاری دوره های آموزشی برای پیمانکاران و صدور 50 گواهی برای این افراد را از جمله فعالیت های این اداره کل طی سال گذشته است.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید