اخبار

ساده سازی امور، راه ورود سرمایه گذار را تسهیل می کند

ساده سازی امور، راه ورود سرمایه گذار را تسهیل می کند
دبیر اتاق تعاون زنجان گفت: ساده سازی امور و تسهیل در قوانین پیچیده اداری، از جمله کارهای مهمی است که باید در همه استان ها انجام شود تا راه ورود سرمایه گذار به کشور هموار گردد.
محسن جاویدان در حاشیه همایش بین المللی سرمایه گذاری شیراز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: استان از نظر موقعیت جغرافیایی و داشتن پتانسیل، از وضعیت مطلوبی برخوردار است. اما آنچه که مهم می باشد، این است که باید نظام اداری ساده گردد و قوانین و مقررات تسهیل شوند.

وی ادامه داد: روال اداری کوتاه زمینه را برای ورود سرمایه گذار به کشور فراهم می کند و ساده سازی امور نیز باعث رغبت سرمایه گذار برای حضور در استان خواهد شد. با توجه به اینکه استان بهترین شرایط را برای حضور سرمایه گذاران و توسعه دارد، باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اکثر طرح های ارائه شده از سوی استان ها در این همایش مشابه بود، عنوان کرد: استان باید بتواند از مزیت هایش استفاده کند تا در شرایط برابر و در زمانی که روان سازی و ساده کردن قوانین از جمله مزیت ها محسوب می شود، بتواند با استفاده از آن گوی سبقت را در جلب سرمایه گذار از دیگر استان ها برباید.

دبیر اتاق تعاون استان ادامه داد: اگر هر استانی بتواند رویه اداری خود را اصلاح کند و مسیر را برای حضور سرمایه گذاران فراهم کند، آن استان برنده واقعی جلب سرمایه گذار خواهد بود. البته مزیت های دیگری نیز مطرح است و آن اینکه باید ارتباط لازم بین ارکان سرمایه گذاری فراهم شود تا سرخوردگی برای فرد سرمایه گذار پیش نیاید.

وی مضرات عدم استفاده از سرمایه گذاران را بعد از جلب آنها بدتر از عدم جذب شان دانست و گفت: اعطای به موقع تسهیلات و کم کردن روال اداری موجود، برگ برنده ای است که در دست استانها قرار دارد و باید استانها از این برگ برنده به نحو احسن استفاده کنند.

جاویدان حضور بخش تعاون را در این همایش در قالب طرح های ارائه شده دستگاهها عنوان کرد و یادآور شد: بخش تعاون به صورت مستقل در همایش حضور نداشت، بلکه در قالب بخش هایی که دستگاهها به عنوان طرح های خود معرفی کرده بودند، حضوری جدی در طرح های مسکن، کشاورزی و گردشگری داشت.
۳ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید