اخبار

لزوم ایجاد بسته‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در زنجان

لزوم ایجاد بسته‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در زنجان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بر لزوم ایجاد بسته‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در زنجان تاکید کرد.

به گزارش رواط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در نخستین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان زنجان در سال 94 گزارشی از آخرین وضعیت تسهیلات بنگاه‌های اقتصادی و تسهیلات مشاغل خانگی و عملکرد بانک‌های عامل از محل اعتبارات بنگاه‌های اقتصادی در سال گذشته ارائه کرد.

وی تعداد طرح‌های ارسالی به بانک‌های استان را در این زمینه 40 طرح اعلام کرد و اظهار داشت: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر 376 میلیارد ریال معرفی شده‌اند.

مدیرکل ، تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به برخی از دلایل عدم تحقق کامل اعتبارات بنگاه‌های اقتصادی استان اشاره کرد و بیان داشت: نرخ بالای سود تسهیلات، عدم پیگیری بهنگام متقاضیان و داشتن چک برگشتی و بدهی معوق جزء این دلایل است.

وی به آخرین وضعیت اعتبارات مشاغل خانگی استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: کل اعتبارات تخصیص یافته در این زمینه 44 میلیارد ریال بوده است.

غریوی ادامه داد: در این زمینه 769 طرح با اعتباری بالغ بر 430 میلیارد و 439 میلیون ریال معرفی شده است.

وی همچنین به ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان زنجان از محل اعتبارات ابلاغ شده مشاغل خانگی در سال گذشته پرداخت.

مدیرکل ، تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به خلاصه‌ای از عملکرد برنامه عملیاتی سال گذشته کارگروه تخصصی اشتغال استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته هشت جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تشکیل شده است.

وی تعداد جلسات کمیته اشتغال شهرستان‌های استان زنجان را 15 جلسه اعلام کرد و متذکر شد: تعداد جلسات ذیل کارگروه اشتغال 20 جلسه و تعداد دستور جلسات 38 مورد بوده است.

غریوی تعداد مصوبات کارگروه اشتغال استان در سال گذشته را 44 مصوبه اعلام کرد و افزود: تاکنون 40 مورد از این مصوبات اجرایی شده و چهار مورد دیگر آن نیز در دست اجرا است

 

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید