اخبار

نقش آموزشهای مهارتی در اشتغالزایی

نقش آموزشهای مهارتی در اشتغالزایی
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در حل معضل بیکاری کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان زنجان، محسن علیمردانی  گفت: مشکلات اقتصادی و بیکاری، امروزه از جمله دغدغه های مسئولین است که فنی و حرفه ای با ارائه آموزشهای مهارتی مورد نیاز جامعه می تواند در رفع بیکاری قدم های موثری بردارد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر معضل بیکاری به خوبی مدیریت نشود بحران‌های جدی را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: عدم مدیریت و حل مشکل بیکاری جوانان هزینه‌های امنیتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بسیاری را به کشور تحمیل می‌کند.

علیمردانی با اشاره به اینکه باید از اشتغال پایدار به ویژه در زمینه خدمات حمایت شود، اضافه کرد: امیدواریم وضعیت اشتغال هر سال بهتر و مطلوب‌تر از سال گذشته شود که این امر با ارائه آموزشهای مهارتی لازم به نیروی انسانی و توانمند سازی آنان محقق  می شود.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کمبود استخدام در دستگاه های دولتی فنی وحرفه ای نقش خطیری در ارائه آموزشهای لازم مهارتی و کار آفرینی به دانشجویان دارد ، افزود: در بررسی بودجه سال جاری نیز خوشبختانه شاهد حمایت از فارغ التحصیلان هستیم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه در کشور از پتانسیل و ظرفیت های بالایی برای اشتغالزایی برخوردار هستیم که با همت و اراده جهادی می توان شاهد اقداماتی در این زمینه شد.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید