اخبار

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر: فضای دانشگاهها با صنعت بیگانه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر: فضای دانشگاهها با صنعت بیگانه است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با عنوان این مطلب که فضای دانشگاهها با صنعت بیگانه است گفت: هم اکنون رشته های مختلف مرتبط با کسب و کار منجمله مدیریت بازرگانی با گرایش هایی از قبیل بازاریابی، بیمه با هزار دانشجو در مقطع ارشد در این دانشگاه دایر می باشد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان ،محمد جلیلی در همایش دانشجوی کار آفرین اشتغال خلاقانه  با بیان این مطلب به هردو گروه دانشجویان شاغل و بیکار اشاره کرد و گفت: حتی دانشجویان شاغل در بخش دولتی نیز از وضعیت اشتغال ناراضی اند و این در مورد دانشجویان بیکار  شدید تر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با اشاره به ویژگی های انسان کارآفرین، تفکر استراتژیک را پایه ای برای کارآفرینی دانست و گفت: بنظر دانشمندان تفکر استراتژیک یک مقوله ذاتی است و نه اکتسابی. البته این لزوما بدین معنا نیست که کارآفرینی نیز اینچنین باشد.

 جلیلی اظهارداشت : ممکن است شخصی ذاتأ روحیه کارآفرینی داشته باشد ولی  کارآفرینی یک مقوله اکتسابی است و شکوفا شدن استعداد ها در انسان ها ممکن است متفاوت باشد.

 وی همچنین در این رابطه به پروژه های «آموزش سواد مالی» اشاره کرد و افزود: ممکن است در نگاه اول سواد مالی که شامل آموزش نکاتی پایه در مورد مسائل مالی است غیر ضروری بنظر می آید لیکن بر خلاف این دیدگاه، حل ابهامات جزئی در مبحث سواد مالی می تواند کمک های شایانی را در حل مسائل پیچیده مالی ارائه دهد.

 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید