اخبار

منابع انسانی در هر سازمان با ارزش ترین دارایی و سرمایه است که سایر سرمایه ها بدون آن خاصیتی ندارند.

منابع انسانی در هر سازمان با ارزش ترین دارایی و سرمایه است که سایر سرمایه ها بدون آن خاصیتی ندارند.
مدیر کل توسعه منابع انسانی استانداری زنجان با تبیین ویژگی سرمایه انسانی گفت: منابع انسانی تنها سرمایه ایست که با استفاده در طول زمان نه تنها مستهلک نمی شود بلکه بر غنای آن افزوده می شود و اثر فزایندگی آن افزایش می یابد و این ویژگی موجب می شود که منابع انسانی در هر سازمان با ارزش ترین دارایی و سرمایه ای باشد که سایر سرمایه ها بدون آن خاصیتی نداشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، بهرام جلیل خانی در آیین سوگند کارکنان جدید الاستخدام با تبریک به ایشان به طولانی شدن مراحل آزمون استخدامی سال 91 اشاره کرد و گفت: آزمون استخدامی سال 91 از بُعد طولانی بودن در 10 سال اخیر بی سابقه بوده و دلیل آن عدم هماهنگی دو معاونت ریاست جمهوری دولت قبل و همچنین نبود سازمان مدیریت و برنامه ریزی بود که در دولت فعلی با احیای مجدد این سازمان و تامین اعتبار در بودجه 94 مراحل آزمون استخدامی تکمیل شد.

مدیر کل توسعه منابع انسانی استانداری زنجان در این نشست بر لزوم اصلاح نگرش مدیریت  نسبت به کارکنان تاکید کرد و اظهار داشت: متاسفانه  بعضاً مشاهده می شود در برخی سازمان ها نگرش متعالی نسبت به سرمایه های انسانی وجود ندارد. وی به اطلاق واژه سرمایه بجای هزینه در مورد منابع انسانی اشاره کرد و گفت: منابع انسانی در هر سازمان با ارزش ترین دارایی و سرمایه است که سایر سرمایه ها بدون آن خاصیتی ندارند. وی افزود: ویژگی خاصی که سرمایه انسانی دارد این است که منابع انسانی تنها سرمایه ایست که با استفاده در طول زمان نه تنها مستهلک نمی شود بلکه بر غنای آن افزوده می شود و اثر فزایندگی آن افزایش می یابد.

جلیل خانی در ادامه به برنامه ریزی نیروی انسانی اشاره کرد و افزود: شرط لازم برای توسعه منابع انسانی جذب بهترین سرمایه هاست و شرط کافی آن استفاده بهینه از آنهاست. وی با بیان این که افراد گزینش شده از شانس یک به سه هزار برخوردار بودند گفت: جمعیت 400 نفری افراد جدید الاستخدام از بین 12 هزار نفر گزینش شده اند و بنابراین مدیریت بهترین افراد نیازمند بهترین برنامه ریزی است.

مدیر کل توسعه منابع انسانی استانداری زنجان در توصیه های خود به کارکنان جدید الاستخدام بر  اصلاح نوع نگرش به سازمان تاکید کرد و اظهار داشت: تقویت، بهبود و بالندگی سازمانی، زمانی بدست می آید که سعی کنید در هر حالت رد پای جدیدی از خود برجا بگذارید و از ثابت بودن و درجازدن پرهیز کنید و در سیستم هضم نشوید بلکه سیستم را بهود بخشید. همواره دانش آموز بمانید و این شعار را سرلوحه زندگی کاری خود قرار دهید که اگر کار با مهر و علاقه انجام یابد موجبات بهبود مستمر زندگی کاری را فراهم خواهد کرد.

۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید