اخبار

اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع مواد مخدر ضروری است

اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع مواد مخدر ضروری است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اتخاذ تدابیر و راهکارهای لازم برای پیشگیری از انواع اعتیاد در جامعه ضروری است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی درهمایش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ویژه جامعه کار و تولید از اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی نام برد و افزود: اتخاذ تدابیر لازم از سوی متولیان امر برای برخورد با این پدیده شوم بیش از پیش ضروری است.

وی اظهار کرد: با توجه به سختی کار در برخی از محیط های کاری کارگران بیشتر از سایر اقشار جامعه در معرض اعتیاد به مواد مخدر قرار دارند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برخی از کارگران برای رفع خستگی و بازتوانی نیروی جسمی به سمت استفاده از مواد مخدر گرایش پیدا می کنند.

غریوی ادامه داد: کشور به واسطه موقعیت جغرافیایی در معرض انواع مواد مخدر قرار دارد .  وی بر لزوم برنامه ریزی برای پیشگیری از شیوع مواد مخدر در جامعه به ویژه محیط های کار تاکید کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هر جامعه ای متناسب با شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خود با انواعی از انحرافات و مشکلات روبروست که تاثیرات مخربی روی فرآیند ترقی آن جامعه دارد.

غریوی اضافه کرد: شناخت چنین عواملی می تواند مسیر حرکت جامعه را بسوی ترقی و تعامل هموار سازد بطوریکه علاوه بر درک عمل آنها و جلوگیری از تداوم آن عمل با ارایه راه حل هایی به سلامت جامعه کمک کند.

وی از اعتیاد به عنوان یک مشکل فردی و هم یک معضل اجتماعی نام برد که در سطح اجتماعی می تواند منجر به از بین رفتن نیروها و انرژی بارآور جامعه شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: شناسایی علل اساسی این آسیب ها و کنترل آنها می تواند بسیاری از نیروهای از دست رفته جامعه را تجدید و به مسیر کار سالم هدایت کند.

۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید