اخبار

هدفمند کردن یارانه ها موجب ایجاد تعادل در اقتصاد کشور خواهد شد

هدفمند کردن یارانه ها موجب ایجاد تعادل در اقتصاد کشور خواهد شد
زنجان - مدیر کل تعاون استان زنجان گفت: هدفمند کردن یارانه ها موجب ایجاد تعادل در اقتصاد کشور شده و عدالت اجتماعی را رقم خواهد زد.
سید موسی متوسلین"  در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا در خصوص هدفمند کردن یارانه ها، افزود: باید در تحقق و اجرای این موضوع به نیاز های کشور در امور اقتصادی توجه جدی کرد.
وی به ارزان بودن انرژی در کشور اشاره کرد و یادآور شد: درشرایط فعلی به علت ارزان بودن انرژی، فرهنگ مصرف صحیح انرژی بوجود نیامده و با هدفمند کردن یارانه ها گامی بزرگ برای ایجاد این فرهنگ و نگرش ایجاد خواهد شد.
متوسلین، اصلاح الگوی مصرف را لازمه هدفمند کردن یارانه ها برای کم کردن فشار های اقتصادی و مالی به مردم دانست و گفت: کسانی که دارایی بیشتری دارند در جامعه از امکانات بیشتری بهرمند هستند و در نتیجه از یارانه های بیشتری استفاده می کنند و این در حالی است که افراد کم درآمد و بی بضاعت توان استفاده از بسیاری یارانه های را ندارند.
مدیرکل تعاون استان زنجان، هدفمند کردن یارانه های را گامی برای تحقق عدالت اجتماعی بیان کرد و گفت: هدف اصل 43 قانون اساسی بهره گیری عموم ملت از منابع و انرژی ها به یک میزان مساوی است و هدفمند کردن یارانه ها گامی بسیار بزرگ برای تحقق این امر می باشد.
وی، تکمیل فرم اقتصادی خانوار را اقدامی برای شناسایی و اطلاع از میزان بضاعت افراد دانست و افزود: در صورتی که تمام مردم بصورت صادقانه این فرم ها را تکمیل کنند دولت توانایی بیشتری در اجرای عدالت اجتماعی داشته و می تواند سهم هرخانوار را بر اساس توان مالی آنها پرداخت نماید.
متوسلین، هدفمند کردن یارانه ها را موجب ایجاد رقابت بنگاه های زود بازده با مراکز اقتصادی و بنگاه های کشورهای بزرگ و توانمند در عرصه اقتصاد دانست و یادآورشد: شاید این بنگاه ها در ابتدا متضرر گردند اما در مدت کوتاهی با خسارات وارده جبران خواهد شد.
۸ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید