اخبار

حمایت از کارآفرینی، فرآیندی فرابخشی است و عزم همه ی دستگاههای اجرایی استان را می طلبد .

حمایت از کارآفرینی، فرآیندی فرابخشی است و عزم همه ی دستگاههای اجرایی استان را می طلبد .
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: حمایت از کارآفرینی، فرآیندی فرابخشی است و عزم همه ی دستگاههای اجرایی استان را می طلبد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه کارگروه فرهنگ سازی صحیح در امر اشتغال و ترویج فرهنگ جذب و اشتغال آفرینی جوانان تحصیل کرده در مشاغل غیر دولتی و جایگزینی مهارت افزایی بر اخذ مدرک تحصیلی،‌با بیان این مطلب ،‌گفت: در کنار نوآوری ، خلاقیت و ‌جذاب بودن ، ذات  کارآفرینی  ‌ریسک پذیری میباشد ،‌لذا برای کاهش ریسک و افزایش درصد موفقیت ،‌سایر عوامل باید فراهم باشد. یوسفی افزود از جمله این فاکتور ها دستگاههای دولتی می باشند که هر یک به نحوی ‌در این فرآیند نقش دارند ، از جمله این نقشها صدور مجوزها و ... می باشد که باید در آن  تسهیل صورت پذیرد .

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه بر تغییر فرهنگ و نگرش قشر فارغ التحصیل تاکید و تصریح کرد : نهادینه کردن فرهنگ کار ، نگرش کارآفرینانه، خود اشتغالی و حتی ایجاد شغل برای دیگران،‌ حاصل تغییر نگرش جوانان از معضل مدرک گرایی و پشت میز نشینی به مهارت آموزی است، هرچند ثبات اقتصادی نیز لازم و مهم است .

یوسفی در خاتمه به نقش و اهمیت دانشگاهها اشاره کرد و افزود: دانشگاهها خط مقدم نبرد با فرهنگ پشت میز نشینی و ترویج فرهنگ کارآفرینی هستند. اگر دانشگاههای ما رسالت خود را به خوبی در امر توسعه و ترویج فرهنگ کار انجام دهند و ‌اگر تربیت و تقویت نگرش دانشجویان به نحو صحیحی صورت پذیرد حاصل آن جامعه ای فعال ،‌پویا ،‌خلاق و کارآفرین است .وی افزود:  لذا در شکل گیری خمیر مایه ذهنیت دانشجویان ، در وهله اول دانشگاهها نقش حیاتی دارند هر چند نباید از نقش محوری آموزش و پرورش غافل شد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید