اخبار

کاهش بیکاری و توسعه همه جانبه درروستاها با فعالیت تعاونی های دهیاران محقق میشود

کاهش بیکاری و توسعه همه جانبه درروستاها با فعالیت تعاونی های دهیاران محقق میشود
مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان در جمع مدیران عامل تعاونی های دهیاران استان که باحضور محمود مدیرکل امورروستایی و شوراهای استانداری برگزار شد گفت: ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری و توسعه همه جانبه روستاهابا فعالیت تعاونی های دهیاران محقق میشود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی اضهارداشت:  در راستای اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، دولت توسعه‌ی تعاونی های روستایی و دهیاران را در دستور کار خود قرار داده است و با توجه به اینکه دولت نگاه ویژه ای به مناطق محروم روستایی دارد، با تشکیل وحمایت از شرکت های تعاونی توسعه روستایی و شرکت های تعاونی دهیاران، می توان گام‌های ارزشمندی در راستای توسعه‌ی روستاها، فقرزدایی و استفاده از قابلیتها و ظرفیتهای روستاها برداشت.

وی تصریح کرد: تشکیل شرکت های تعاونی دهیاریها به منظور ساماندهی روستا در راستای اشتغال زایی و خدمات رسانی بیشتر در زمینه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

غریوی خاطرنشان ساخت:شکل گیری شرکت‌های تعاونی دهیاران می تواند به توسعه‌ی همه جانبه ی روستاها کمک شایانی کرده و آن را سرعت بیشتری بخشد. هدف از تشکیل شرکت تعاونی های درآمد زایی ، خود کفایی و کاهش هزینه های اجرایی و افزایش کیفیت فنی پروژه ها و به طور کلی مشارکت دهیاریها در بخشهای عمرانی وخدماتی است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید