اخبار

توجه به اشتغال در حوزه خدمات استان زنجان ضروری است

توجه به اشتغال در حوزه خدمات استان زنجان ضروری است
استاندار زنجان گفت: توجه به اشتغال در حوزه خدمات استان زنجان ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان  زنجان، جمشید انصاری در نشست با انجمن زنان کارآفرین استان زنجان اظهار داشت: یکی از مسائلی که باید بیش از سایر موارد در حوزه کارآفرینی مورد توجه قرار گیرد تغییر در فرهنگ اشتغال است.

وی تصریح کرد: مردم باید این افکار را در ذهن خود به وجود آورند که اشتغال فقط مختص به بحث استخدام در ادارات دولتی نیست و باید افراد به فکر اشتغالزایی و خوداشتغالی باشند.

انصاری با اشاره به اینکه ایجاد فرصت شغلی در جامعه کنونی الزامی به نظر می‌رسد اظهار داشت: برطرف کردن مقوله بیکاری در جامعه باید مورد توجه همه مسئولان ذیربط قرار گیرد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه تعداد محدودی از افراد جامعه در ادارات و بخش‌های دولتی مشغول به کار هستند ادامه داد: تنها 18 درصد از نیروی کار استان زنجان به عنوان کارمند دولت محسوب می‌شوند.

وی از نامتناسب بودن آموزش‌های عالی کشور با بحث و نیاز‌های روز در بخش اشتغال خبر داد و افزود: در نظام آموزش عالی کشور شاهد عدم تناسب با نیاز‌های اشتغال هستیم.

انصاری فعالیت انجمن جمعیت زنان کارآفرین استان زنجان را برای توسعه منطقه بسیار مهم دانست و گفت: این انجمن با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر می توانند در راستای توسعه و ارتقاء کشور موثر باشند و همچنین افراد بسیاری را زیر پوشش خود قرار دارند.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم بحث خدمات در اشتغال افراد بیکار در جامعه ابراز کرد: تنها 35 درصد اشتغال استان در بخش خدمات مشغول هستند و باید در این زمینه اقدامات موثرتری انجام شود تا شاهد رشد عددی این آمار باشیم.

وی در پایان از نقش موثر بانوان کارآفرین استان در حوزه اشتغال افراد در بخش خدمات خبر داد و خاطر نشان کرد: این افراد با تعامل و همکاری بخش‌های مرتبط می‌توانند در حوزه اشتغالزایی موثر باشند

 

۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید