اخبار

اولین مرکزکاریابی بین المللی زنجان افتتاح شد

اولین مرکزکاریابی بین المللی زنجان افتتاح شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: اولین مرکز کاریابی بین المللی استان زنجان در راستای بهره گیری از ظرفیت نیروهای ماهر این استان واعزام نیروی کار به خارج افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی درمراسم افتتاح اولین مرکز کاریابی بین المللی استان زنجان، افزود: طی سال های گذشته برخی افراد به صورت غیرقانونی اقدام به جذب نیروی کار جهت به کارگیری در خارج از کشور می کردند و راه اندازی مراکز کاریابی بین المللی می تواند مانع از سودجویی های احتمالی در این عرصه شود.

وی اظهار کرد: موسسه های کاریابی بین المللی درزمینه اعزام نیروی کار به خارج از کشور فعالیت می کنند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به تشکیل دو مرکز مشاوره کارآفرینی طی سال گذشته دراستان زنجان اشاره کرد و گفت: تلاش بر افزایش این مراکز در راستای توسعه خدمات قابل ارایه در حوزه کارآفرینی است.

غریوی ادامه داد: سه متقاضی دیگر برای راه اندازی موسسه کاریابی بین المللی در استان زنجان ثبت نام کرده اند فرایند کار برای اخذ مجوزهای لازم در دست پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: گسترش فرهنگ مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال پایدار در جامعه ضروری است.

سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های این استان با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال و یک هزار و 218 تعاونی غیرفعال محسوب می شود.

 

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید