اخبار

14درصد از تعاونی های زنجان را شرکت های تعاونی بانوان تشکیل می دهند

14درصد از تعاونی های زنجان را شرکت های تعاونی بانوان تشکیل می دهند
سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: 16 درصد تعاونی های فعال و 14 درصد کل تعاونی های این استان را شرکت های تعاونی بانوان تشکیل می دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حمید دنیایی افزود: تعداد تعاونی هایی که بیش از 70 درصد اعضای آن را بانوان تشکیل می دهند 575 واحد است که از این تعداد 436 واحد تعاونی فعال است.

وی اظهار کرد: بیشتر شرکت های تعاونی که با حضور بانوان شکل گرفته اند در بخش حمل و نقل، صنایع دستی، تولید پوشاک و کشاورزی فعالیت می کنند.

سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تضمین خرید محصولات تولیدی تعاونی های زنان، حمایت های مادی و معنوی از فعالیت های تعاونی زنان، گسترش برنامه های حمایت کننده از تعاونی های زنان و تخصیص وام با بهره پایین به تعاون گران می تواند زمینه مناسبی برای افزایش حضور بانوان در بخش تعاون را فراهم کند.

دنیایی ادامه داد: با توجه به افزایش سطح تحصیلات دانشگاهی در میان بانوان باید با اتخاذ تدابیر لازم بیش از پیش از ظرفیت های علمی و عملی این قشر برای پیشبرد اهداف اقتصادی جامعه استفاده کرد.

وی یادآورشد: شرکت های تعاونی را می توان از جمله تشکل های مردمی دانست که امکان یکپارچه کردن منابع انسانی، تجمیع سرمایه های کوچک، ایجاد اشتغال با شرایط سهل و آسان و در نتیجه بالا بردن توان اقتصادی و جلب مشارکت فعال افراد را فراهم می کند.

سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های این استان با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال و یک هزار و 218 تعاونی غیر فعال محسوب می شود.

هفت درصد تعاونی های استان زنجان در بخش مسکن، 35 درصد در بخش کشاورزی، 23درصد در بخش صنعت و معدن، 29 درصد خدماتی و چند منظوره و حمل و نقل و شش درصد در سایر بخش ها اعم از تامین نیاز، اعتبار و سهام عدالت به ثبت رسیده اند.
۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید