اخبار

ارائه آموزش های لازم در زمینه شیوه های دعوت فرزندان به نماز در خانواده ها ضروری است.

ارائه آموزش های لازم در زمینه شیوه های دعوت فرزندان به نماز در خانواده ها ضروری است.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: با توجه به اینکه کودکان قادر به درک مفاهیم انتزاعی دینی مانند خدا و پیامبر و معاد هستند می بایست آموزش های لازم در زمینه شیوه های دعوت فرزندان به نماز در خانواده ها ارائه گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان حجت الاسلام والمسلمین علی قره داغی در جلسه ای تحت عنوان گفتمان نمازشناسی ویژه خانواده کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه کودکان قادر به درک مفاهیم انتزاعی دینی مانند خدا و پیامبر و معاد هستند می بایست آموزش های لازم  در زمینه شیوه های دعوت فرزندان به نماز در خانواده ها ارائه گردد.

این مبلغ دینی با اشاره به اهمیت تغییر نگرش قدیمی در مورد نماز کودکان و نوجوانان در جامعه گفت: با دقت به این نکته که کودکان در این دوره به زبان و مفاهیم و واژگان بزرگسالان آشنا نیستند. هنگامی که بزرگسالان با زبان خود با کودک سخن می‌گویند و با همین زبان می‌خواهند مفاهیم و معارف دینی را به آنان بیاموزند، کودکان معانی و مطالب را درک نمی‌کنند و آموزش عقیم می‌ماند.  حجت الاسلام قره داغی به توجه اولیا به نماز اول وقت به عنوان الگویی برای فرزندان ، ایجاد جذابیت و نبود اجبار در جذب تاکید کرد و اظهار داشت: اگر ملاحظه می‌شود که گروهی از کودکان و نوجوانان نسبت به مسائل دینی رغبت و تمایلی از خود نشان نمی‌دهند، مربوط به عوامل محیطی است که فطرت کودک را از مسیر خودش منحرف کرده است. وی گفت: متأسفانه، بعضی از والدین به دلیل حساسیت نداشتن و اهمیت ندادن به مسائل دینی، و بعضی به دلیل سخت گیری ها، آموزش‌های غلط و نا آشنایی با سیره و روش معصومان (علیهم السلام) و روش‌های تربیتی، به گونه‌ای با کودک رفتار می‌کنند که آنان نسبت به مسائل دینی بی تفاوت، کم رغبت و حتی متنفر می‌شوند.

 

۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید