اخبار

رسالت تخصصی مراکز مشاوره شغلی، فرهنگ سازی صحیح در امر اشتغال است

رسالت تخصصی مراکز مشاوره شغلی،  فرهنگ سازی صحیح در امر اشتغال است
‌مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در دومین جلسه هیات فنی صدور مجوز مراکز مشاوره شغلی ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی گفت: رسالت تخصصی مراکز مشاوره شغلی فرهنگ سازی صحیح در امر اشتغال و جایگزینی مهارت افزایی و تفکر ایجاد کسب و کار به جای فرهنگ مدرک گرایی و پشت میز نشینی است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در دومین جلسه هیات فنی صدور مجوز مراکز مشاوره شغلی ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی گفت: مراکز مشاوره شغلی ، نقش بسزائی در امر توانمندسازی کارجویان،  ارتقاء مهارت و آشنایی ایشان با محیط و بازار کار دارند ‌ در واقع رسالت تخصصی این مراکز فرهنگ سازی صحیح در امر اشتغال و جایگزینی مهارت افزایی و تفکر ایجاد کسب و کار به جای فرهنگ مدرک گرایی و پشت میز نشینی است .
‌مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت: با توجه به اینکه تا قبل از این در استان زنجان مجوزی برای اینگونه مراکز صادر نشده بود لذا جای خالی این مراکز برای کارجویان استان احساس میشد. غریوی ادامه داد: با ایجاد «هیات فنی صدور مجوز مراکز مشاوره شغلی و اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی» متشکل از اساتید دانشگاهی، ‌مدیران مراکز رشد و کارآفرینان استانی زمینه تاسیس مراکز یاد شده فراهم گردید و برای ایجاد 3 مرکز موافقت بعمل آمد.
رئیس هیات فنی صدور مجوز مراکز مشاوره شغلی و اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی  استان زنجان تصریح کرد :‌ سیاست کلی این هیات، نگاه همه جانبه به توسعه خدمات قابل ارائه در سطح شهرستانهاست و در همین راستا یکی از مراکز مذکور در شهرستان ابهر فعالیت خواهد نمود.
وی ابراز امیدواری کرد که این مراکز با ارائه مشاوره های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به متقاضیان احداث و توسعه بنگاههای اقتصادی موجبات پیوند کارآفرینان و شرکت های سرمایه گذار  را فراهم آورند .

۲۵ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید