اخبار

ایجاد و حمایت از اشتغال پایدار حاصل همکاری کلیه نهادها و دستگاهها است .

ایجاد و حمایت  از اشتغال پایدار حاصل همکاری کلیه نهادها و دستگاهها است .
سرپرست مدیریت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار ور فاه اجتماعی استان زنجان در آیین افتتاح کاریابی سروش خدابنده گفت :‌ ایجاد و حمایت از اشتغال پایدار حاصل همکاری کلیه نهادها و دستگاهها است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی اظهارداشت:  یکی از برنامه های برنامه های استراتژیک ما در ایجاد اشتغال در شهرستان خدابنده ،‌افتتاح کاریابی بود که از مطالبات به حق مردم شریف این شهرستان به شمار میرفت ،‌این امر به حول و قوه الهی تحقق یافت و امروز شاهد افتتاح کاریابی سروش خدابنده هستیم .

وی در ادامه افزود : برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی حمایت و همکاری کلیه نهادها و دستگاههای دولتی و غیردولتی لازم و ضروری است و از کلیه مسئولان استان انتظار همکاری داریم چرا که ایجاد فرصتهای شغلی در هر بخش اعم از کشاورزی صنتعتی و یا خدماتی حاصل تشریک مساعی کلیه نهادها است از سوی دیگر نیز برای تقویت دفاتر کاریابی نیز انتظار داریم با همکاری فرمانداری و شورای شهر و سایر مسئولان ، تنها مرجع معرفی به کار ،‌فقط دفتر کاریابی شهرستان باشد که ضمن نظام مند و ساماندهی کارجویان ،‌ شاهد رونق اقتصادی دفاتر کاریابی باشیم .

سرپرست مدیریت  اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار ور فاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به پتانسیلهای کشاورزی منطقه اینچنین بیان کرد : نرخ پایین بیکاری در شهرستان خدابنده حاصل پتانسیلهای کشاورزی منطقه است و از منظر دیگر  زنگ خطری است که در صورت کم آبی در استان باید پیش بینی های لازم توسط مسئولان شهرستانی صورت پذیرد تا مبادا شاغلین در بخش کشاورزی بیکار شوند ، ‌فلذا ایجاد مرکز تحقیقات کشاورزی و توسعه ارقام مقاوم به کم آبی سازگار به خصوصیات اکولوژیک منطقه ضروری بنظر میرسد .

یوسفی کارآفرینی را کلید اشتغال پایدار توصیف کرد و گفت :‌ در شهرستان خدابنده سرمایه های حاصل از کسب و کار و فعالیتهای  کشاورزی وجود دارد ولی متاسفانه این سرمایه ها در مسیرهای غیر از ایجاد اشتغال و کارآفرینی در خارج از شهرستان و حتی استان هزینه میگردند . برای هدایت این سرمایه ها به سمت کار و کارآفرینی ،‌ برنامه ریزی صورت گرفته است  و بزودی شاهد افتتاح اولین مرکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در شهرستان خدابنده خواهیم بود که این مرکز از چهره های علمی و دانشگاهی بهره خواهد برد .

این مقام مسئول در پایان گفت :‌ یکی دیگر از راهکارهای دیگر در ایجاد اشتغال در شهرستان خدابنده ،‌بهره گیری از پتانسیلها و سرمایه های دستگاههای اجرایی ازجمله اوقاف و امور خیریه در شهرستان میباشد که اگر این سرمایه ها در شکل صحیح و به سمت کارآفرینی و اشتغال هدایت گردند مسلماً میتوانیم از این امر نیز در راستای بهبود فضای اشتغال بهره کافی و وافی را برد .

 

۱۱ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید