اخبار

الگوی طرح اشتغال زنان توسط خیرین زنجانی در کشور اجرا می شود

الگوی طرح اشتغال زنان توسط خیرین زنجانی در کشور اجرا می شود
مشاور امور زنان و خانواده و مدیر کل روابط عمومی سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور گفت: طرح اشتغال زنان توسط خیرین با الگوگیری از این استان در سراسر کشور اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از  خبرگزاری مهر، محبوبه رنجبر در حاشیه افتتاح نمایشگاه مهارت، کلید کارآفرینی و اشتغال در جمع خبرنگاران افزود: برنامه آموزشی در مراکز خیریه استان زنجان اجرا می شود و این سازمان به کمک خیرین زنان بی سرپرست و یا بد سرپرست را آموزش و در مسیر تولید واشتغال قرار می دهد.

وی از برنامه‌های سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای توانمندسازی بانوان داد و گفت: طرحی به‌عنوان ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی با رویکرد رفع نیاز بازار کار به نیروی شاغل، ارائه شده است که در این طرح نیز قطعا بخشی از جامعه هدف زنان خواهند بود.

مشاور امور زنان و خانواده و مدیر کل روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن امیدواری از طرح‌ها، آموزش‌ها و برنامه‌های اجرایی سازمان برای توانمندسازی بانوان و مشارکت فعال آن‌ها در حوزه اقتصادی، افزود: طرح انفال که همزمان با روز ششم مرداد روز ملی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای رونمایی شد، افزایش سهم زنان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه صنعت و کشاورزی را درپی خواهد داشت.

وی یادآور شد: استان زنجان در دوره قبل که در کشور آلمان برگزار شد، در رشته رباتیک مقام دوم جهانی را کسب کرد.

 رنجبر با اشاره به اینکه در استان زنجان دو شیفته یا سه شیفته کردن آموزش‌ها ی فنی حرفه‌ای قابل بررسی است، افزود: در صورت مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی، از ظرفیت‌های موجود در مراکز آموزشی استفاده خواهد شد.

 

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید