اخبار

اشتغال از اساسی‌ترین دغدغه‌های امروز خانواده‌ها است

اشتغال از اساسی‌ترین دغدغه‌های امروز خانواده‌ها است
نماینده مردم زنجان و طارم درمجلس یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های امروز خانواده‌ها ومسئولان را اشتغال عنوان کرد وگفت: جوانان فارغ التحصیل فاقد شغل هستند و این امرمشکلاتی را در جامعه به دنبال دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کا رورفاه اجتماعی استان زنجان  محمد اسماعیلی در جلسه شورای هماهنگی مدیران استان زنجان مشکل اساسی جامعه را اشتغال دانست و افزود: همه دستگاه ها باید به کمک دولت بروند تا بدبینی‌های خانواده در مورد رفع نشدن این مشکل تغییر کند و انتظاراتشان برآورده شود.

وی ادامه داد:  امروزه جوانان فارغ التحصیل  به امید استخدام  و بدون داشتن مهارت دچار ناامیدی شدند که زیبنده جمهوری اسلامی نیست.

اسماعیلی با تأکید بر نقش کلیدی آموزش فنی و حرفه‌ای در اقتصاد مقاومتی، گفت: جوانان در صورت عدم استخدام هیچ کاری در بیرون از بخش دولتی انجام نمی‌دهند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس افزود: اغلب جوانان روستایی به شهر مهاجرت کرده‌اند ولی اگر روستاها توانمند شوند و در آمد در روستاها باشد هرگز مهاجرت به شهر و حاشیه‌نشینی ایجاد نخواهد شد.

اسماعیلی  در ادامه با تاکیدبر لزوم  فرهنگ‌سازی در مصارف خانواده های شهری تأکید کرد: در برخی از روستاها آب آشامیدنی با تانکر تأمین می‌شود درحالی‌که متأسفانه شاهد اتلاف آب در شهرها هستیم بنابراین فرهنگ‌سازی بسیار ضروری است.

 

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید