اخبار

۲ تعاونی توسعه و عمران شهری در زنجان تشکیل می شود

۲ تعاونی توسعه و عمران شهری در زنجان تشکیل می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تشکیل حداقل ۲ تعاونی توسعه و عمران شهری در استان تا پایان سال‌جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: این تعاونی با عضویت حداقل نیم درصد مردم شهرستان و نیز با سرمایه اولیه ۳۰۰ میلیون تومان تشکیل می‌شود و علاوه‌بر انسجام‌بخشی به سرمایه‌های خرد مردم،  به توسعه و عمران شهر کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهری، می‌توان بخشی از پروژه‌های عمرانی را بدون برگزاری تشریفات اجرا و در راستای رشد و رونق اقتصادی عمل کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان یادآور شد: به‌منظور تشکیل تعاونی‌های مذکور با فرمانداران شهرستان‌ها رایزنی به عمل آمده و مزایای طرح، تبیین شده است اما هنوز مشخص نیست کدام‌یک از شهرستان‌ها شرایط لازم را برای تشکیل تعاونی توسعه و عمرانی شهری داشته باشند.

غریوی با اشاره به عملکرد این اداره کل، اظهار کرد: امسال به جای توسعه کمی به کیفیت‌بخشی تعاونی‌ها همت گمارده‌ایم و در صدد به‌روز کردن وضعیت حقوقی آن‌ها و تعیین تکلیف تعاونی‌های غیرفعال هستیم.

وی تعداد تعاونی‌ها و اتحادیه‌های استان زنجان را سه هزار و ۹۲۴ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۲۱۹ مورد غیرفعال هستند و دو هزار و ۷۰۵ تعاونی و اتحادیه با ۹۷۶ هزار و ۲۹۴ نفر عضو مشغول فعالیت هستند.

 

 

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید