اخبار

فقط ۲ درصد از تعاونی های مسکن زنجان مشکل دارند

فقط ۲ درصد از تعاونی های مسکن زنجان مشکل دارند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هفت درصد از کل تعاونی های موجود در استان را تعاونی های مسکن تشکیل می دهند و از این تعداد فقط دو درصد مشکل دارند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: خرید اراضی در حاشیه شهر بدون مطالعه و بررسی، تحریم و افزایش قیمت‌ها  وعدم انجام به موقع تعهدات از سوی اعضای تعاونی ها  موجب بروز مشکلاتی برای برخی از تعاونی‌ها شده است.

وی ادامه داد: برخی با این امید که حاشیه‌های شهر وارد محدوده شهری می‌شود زمین‌هایی را در این مناطق خریداری کرده و به مردم فروخته‌اند اما اراضی وارد محدوده نشده و خریداران شاکی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، با بیان اینکه تعاونی‌ها متشکل از اعضا و سرمایه‌های خرد اعضای  آن‌هاست، تصریح کرد: بخشی از مشکلات به‌دلیل پایبند نبودن اعضا به تعهداتشان بروز می‌کند.

غریوی با بیان اینکه حوزه زمین و مسکن رانت‌زاست و برخی با نیات خاص وارد این عرصه می‌شوند، اظهار کرد: پارسال کمیته ویژه‌ای برای ساماندهی تعاونی‌ها تشکیل شد و تعاونی‌های مسکن مهر نیز توسط کمیته ویژه‌ای با عضویت بانک مسکن و اداره‌کل تعاون کار ورفاه اجتماعی واداره راه وشهرسازی  مورد بررسی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه اداره‌کل تعاون کار ورفاه اجتماعی طبق وظایف و در چارچوب اختیارات خود می‌تواند وارد مسائل تعاونی‌ها شود، خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات بین اعضا و هیئت‌مدیره تعاونی است که به سمت  مراجع قضایی سوق می‌یابد بنابراین پیشنهاد می‌کنم دادگاه و شعبات ویژه رسیدگی به مشکلات تعاونی‌های مسکن تشکیل شود تابه لحاظ طولانی شدن و به سازمان رسیدن در مراجع قضایی موجبات سواستفاده افراد فراهم نشود

غریوی با اعلام پیشنهاد راه‌اندازی دادگاه و شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های تعاونی‌های مسکن، گفت: متاسفانه گاهی رسیدگی به مشکلات پیش آمده در این حوزه بسیار طولانی می‌شود که این موضوع مورد توجه قرار نمیگیرد

 

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید