اخبار

کاهش 700 نفری استفاده‌کنندگان از بیمه بیکاری در زنجان

کاهش 700 نفری استفاده‌کنندگان از بیمه بیکاری در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بخش دولتی پاسخگوی نیاز جوانان برای اشتغال نیست، گفت: اشتغال‌زایی برای جوانان باید با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی انجام شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  احمد غریوی با اشاره به کاهش چشمگیر تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان اضافه کرد: قبلا تعداد بیمه‌شدگان اجباری در استان مطلوب بود

.وی با اشاره به کاهش 700 نفری تعداد استفاده‌کنندگان از بیمه بیکاری بیان کرد: این امر موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها شده است.

غریوی همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه این اداره‌کل با فنی و حرفه‌ای اضافه کرد: اهمیت استفاده از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اشتغال‌زایی جوانان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به مراجعه برخی از افراد بدون مهارت به مراکز کاریابی خصوصی افزود: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل فنی و حرفه‌ای و انجمن صنفی دفاتر کاریابی غیر دولتی منعقد شده تا نسبت به آموزش افراد اقدام شود.

در سال‌های 91 و 92، 700 فرصت شغلی از سوی بخش دولتی در استان ایجاد شده است، اضافه کرد: این تعداد نشان دهنده آن است که بخش دولتی پاسخگوی موضوع اشتغال جوانان نیست.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا باید از ظرفیت بخش خصوصی و تعاونی استفاده شود، گفت: باید در این راستا از ظرفیت تعاونی‌ها استفاده شود که در این راستا وظیفه ادارات شهرستانی نیز خطیر است.

غریوی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر کاریابی‌های غیردولتی با مشکلاتی مواجه شده‌اند، افزود: در اوایل سال جاری تفاهم‌نامه‌ای بین روابط کار وزارتخانه و معاونت اشتغال و کارآفرینی  وزارت متبوع منعقد شد و امیدمی رود : واگذاری قسمتی از اعمال غیرحاکمیتی ضمن برون سپاری وظایف غیر حاکمیتی موجبات تقویت دفاتر کاریابی ها فراهم گردد

وی با اشاره به اینکه دفاتر کاریابی به عنوان بازوان توانمند اداره‌کل تعاون هستند، گفت: اگر حمایت‌های مربوط از این دفاتر انجام نشود، این دفاتر در ادامه  همکاری با مشکل مواجه خواهد شد.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید