اخبار

افزایش میزان اشتغال در بخش صنعت در بهار 94 نسبت به زمستان 93

افزایش میزان اشتغال در بخش صنعت در بهار 94 نسبت به زمستان 93
سرپرست‌ مدیریت اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ،‌با اشاره به اینکه اشتغال در استان شامل 3 حوزه اصلی کشاورزی خدمات و صنعت میشود گفت : میزان اشتغال در بخش صنعت در بهار 94 نسبت به زمستان 93 درسطح استان زنجان افزایش یافته است

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی اظهارداشت: سیاست کلان استان افزایش میزان اشتغال در بخش خدمات میباشد و در این راستا اقداماتی صورت گرفته است ولی آنچه گزارشات مربوط به عملکرد اقتصادی استان  مشاهده میشود افزایش نسبی میزان اشتغال در واحدهای صنعتی فعال استان میباشد .

وی با اشاره به ارقام و آمارها ،‌ افزایش اشتغال در بخش صنعت را حاصل تدابیر صحیح در سیاستهای کلان کشوری و استانی دانست و تصریح کرد :در آخرین گزارش اقتصادی منتشره توسط دفترهماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری زنجان مشاهده میشود  در استان  تا پایان 3ماهه نخست 94 تعداد 1189 واحد صنعتی فعال مشغول فعالیت میباشند که این رقم در پایان سه ماهه چهارم سال 93 به تعداد 1131 واحد صنعتی بوده است . این روند افزایشی امیدوارکننده حاصل تدابیر و  سیاستگذاری کلان صحیح در سطح کشور و استان میباشد . اما نکته قابل تامل این است که میزان اشتغال موجود در واحدهای صنعتی فعال استان تا پایان سه ماهه اول سال 94 ،‌تعداد 35253 نفر  است که این رقم در پایان سه ماهه چهارم سال 93 31565 نفر بوده است .

این مقام مسئول   افزود :در 3ماهه نخست امسال ،  به لحاظ تعداد واحدهای صنعتی فعال ، شهرستان زنجان واجد 755 واحد فعال میباشد و لذا 18021 نفر از این طریق شاغل شده اند . پس از شهرستان زنجان شهرستان ابهر 218 واحد فعال صنعتی دارد که 9566 نفر شغل ایجاد کرده است .

یوسفی خاطر نشان کرد :با بررسی عملکرد اقتصادی استان و نیز مشاهده روندها ، شاهد افزایش آمارهای امیدوارکننده نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته هستیم و امیدواریم به حول و قوه الهی و با همدلی و همزبانی ، با توسعه اشتغال در همه بخشها بویژه بخش خدمات استان شاهد افزایش میزان اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان و کشور باشیم .

 

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید