اخبار

مدیریت دانش لازمه اشتغال و کارآفرینی است

مدیریت دانش لازمه اشتغال و کارآفرینی است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: مدیریت دانش لازمه فعالیت اقتصادی، اشتغال و کارآفرینی است

احمد غریوی افزود: انتقال تجارب و آموزش الگوهای موفق نقشی مهم و بنیادی در کوتاه شدن مسیرهای کارآفرینی دارد.
وی توانمندسازی بدنه کارشناسی حوزه اشتغال را مهم ارزیابی و اظهار کرد: معضل بیکاری با هم افزایی و همکاری دستگاه های اجرایی مرتفع می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بر لزوم برنامه ریزی های فرهنگی برای جامعه کارگری این استان تاکید کرد و گفت: 150 هزار کارگر و یک هزار و 200 واحد تولیدی در زنجان فعال هستند.
غریوی با اشاره به اینکه پس از ادغام اداره کل تعاون با اداره کار، 80 درصد مردم جامعه، مخاطب این دستگاه محسوب می شوند، ادامه داد: فقط پنج درصد اقتصاد کشور به فعالیت های بخش تعاون اختصاص دارد.
سه هزار و 926 تعاونی و اتحادیه در سامانه ثبتی تعاونی های این استان با 202 هزار نفر عضو و 41 هزار فرصت شغلی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو هزار و 708 تعاونی فعال و یک هزار و 218 تعاونی غیرفعال محسوب می شوند.
هفت درصد تعاونی های استان زنجان در بخش مسکن، 35 درصد در بخش کشاورزی، 23درصد در بخش صنعت و معدن، 29 درصد خدماتی و چند منظوره و حمل و نقل و شش درصد در سایر بخش ها اعم از تامین نیاز، اعتبار و سهام عدالت به ثبت رسیده است.
غریوی نقش بخش خصوصی و تعاونی در پیشبرد اهداف توسعه ای کشور و فعالیت های اقتصادی را مهم ارزیابی کرد و افزود دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای تقویت بخشهای خصوصی و تعاونی مصروف خواهد نمود تا با برپایی این بحثها پویایی در اقتصاد کشور فراهم گردد.

 

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید